Pomoc oko odluke

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by KRUNCH, Sep 18, 2008.

  1. KRUNCH

    KRUNCH Aktivista

    Situacija je slijedeca u narednih 5 dana ima da uzmem lapas , do sada fino -->
    http://www.imtec.ba/index.php?detid=000 ... 01&brstr=1
    vs
    http://www.imtec.ba/index.php?detid=000 ... 01&brstr=1

    EDIT :
    http://www.genelec.ba/cart.php?sta=view ... &cid=13581
    Et i ovo nadje nekako dobra konfa ^^ za 1073 km bez pdv.

    Imam budzet nekih 1000-1100 km (lapas ide preko firme i oslobodjen je poreza ^^ i to uracunajte)

    Koji od navedenih da uzmem , ovaj drugi je skuplji i ima daleko bolji proc , ali manje rama , hdd i kaka mu je grafulja u usporedbi sa GMA X3100?

    Ako imate kakav prijedlog da ima u local stores a da je dobre konfe za ove pare javite
    Meni bitno :

    HDD 160ak GB makar , a od viska glava ne boli
    Baterija mi je bitna , u najgorem slucaju sto nadjete da je 2,5 h , volio bih 3 h +
    Ram po mogucnosti 2 gb , gnavim sa multitaskingom uvijek
    Grafa , manje vise preferiram X3100 ili neku solidnu G force , ako ima dobar lapas sa atijevom aj i to nije prob ^^
    displej nista vece od 15,4" a nista manje od 13,3"
    Da ima bt , wlan , os nije bitan svejedno i ako ga nema.
    U momentu mi vise nista ne pada na pamet ^^.

    Koristio bih ga za neko codiranje c++ , paskal , obrada prezentacija , dokumenata , web , muziku , blazeg photoshopanja i slicnih adobe produkata , neko veoma lako igranje igrica , tipa u lanu dote ili slicno , nista novije generacije.

    Et , hvala na svakoj pomoci...
     
  2. selvin

    selvin Moderator

  3. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ako kontas raditi ista ozbiljno ganjaj sa nekim t5xxx procesorom i sa bar 6 celijskom baterijom...
    ti aceri imaju los support za xp... resetovanje, gasenja...
     
  4. Looney

    Looney Komšija

    Ne računaj ti na to. Porez se mora platiti a kasnije se može izvršiti povrat ili recimo "kompenzacija" sa državom.

    Kada su laptopi u pitanju HP 550 (PN: FS336AA) za 1000KM sa pdv-om ili HP 6820s (PN: KU471ES) 1250KM sa pdv-om.
     
  5. KRUNCH

    KRUNCH Aktivista

    Hvala na savjetima , protezati mi se neda , a to sto se tice poreza na kraju 100% ne ide na moja ledja , ja ga platiti necu , a sta i kako oni to izvode nije me bas briga ^^.

    Sto se tice xpa , slabo da cu ga koristiti , koristiti cu pretezno ubuntu.

    A kakav je battery life kod tog HP 550 , dosta sam ga gledao , ali nisam nasao pozitivne komentare o bateriji.
     
  6. Looney

    Looney Komšija

    Što se tiče battery lifea to može reći neko ko ga je duže koristio :)
    Znam da je u pitanju 6-cell baterija što je u odnosu na njegovog prethodnika HP 530 veliki napredak :D
     
  7. KRUNCH

    KRUNCH Aktivista


    Da , citao sam , samo me sada buni jeli mu oko 2 h ili oko 4 h battery life jer na jednom review je jedan podatak na drugom drugi , jedni se zale , drugi hvale.

    EDIT: HP 550 mi se ne uzima , nekako mi je ruzan , slabe kvalitete , i grafa mu je malo preslaba.

    Za onaj acer aspire 5720z sam nasao xp drivere ako i to kada bude trebalo , sada mi je jos zapao za oko ovaj
    http://www.imtec.ba/index.php?detid=000 ... 01&brstr=1
    Konfa je koja je napisana , grafa gma x3100 dalje ono sto inace bude tu wlan , bt , integrisana webcam i tak.
     
  8. Looney

    Looney Komšija

    Ružan?! :|
    Laptop ko laptop. Ne uzimaš ga valjda za ukras nego da ti služi.
    Slabe kvalitete?! :|
    Eh to ti ne znam reći. Sa prethodnikom tj. 530 nisam imao problema.
    Grafa preslaba?!
    Intel-ova integra kao i na svakom laptopu u tom cjenovnom rangu. Bolja se za te pare ne može očekivati.
     
  9. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    sto se tiče baterije oduzmi uvijek sat od tih njihovih izjava . sto je vece opterečenje brze ce se istrositi , i vremenom ce da gubi dragocjene minute :) moj savjet kad si doma stekni ga u struju i izvadi bateriju .
     
  10. KRUNCH

    KRUNCH Aktivista


    Budem te poslusao ^^ , a na ovo slabog kvaliteta , na 530 sam i ja cuo puno dobroga ali 550 se zale , i zar nije u njemu GMA 950 i koliko ja znam je ona dosta slabija od X3100 + kaze se ima jos potencijala ali im driveri nisu savrseni pa ce cak jos malo napredovati. A u istom cjenovnom rangu , a laptop uzimam zbog svre , a necu da mi lici na one hp ovce svaki isti , a ovaj dell ako nista ne vidjam ga tako cesto pa mi nije los , cak je i fin. Izgled recimo ima 10ak % uticaja na odluku , ono kada bi skripalo izmedju 2 modela uzeo bih na oko nagodniji model.
    Nis , hvala na podrsci , zvao sam imtec i u ponedjelak ce imati ovaj dell u radnji tako da cu ici pogledati koja mu je baterija
    nadam se da nije 4 cell , u 80% slucajeva do sada na netu se shipuje 6 cellijska i 9 cell valjda cu utrefiti , 3,5 h sa 6 celijskom nije lose za izvuci iz medium portable lapasa.Nekako sam zadovoljan njime , samo da mu baterija bude ok.

    Budem se opet javio sta sam uzeo i za koje pare pa ako jos neko bude trazio imate referencu na ovom topicu. :wink:


    Aj nisam se javio , ali ev sada :D

    Uzeo sam u Imtecu Dell Inspiron 1525 n serija. Lapas sto se tice kvalitete i feelinga je fakat odlican , hardware nisam jos gulio , ali igrice popun GTA SA/VC , CS , Warcraft 3 dota i tako odlicno rade na nativnoj rezoluciji.
    Placen 1159 km , dodje 6 celijska baterija , konfa je ona koja pise i na sajtu , dodje torbica ono nak nije losa , ima problema sa driverima na windows xpu , ali uz malo truda i googlanja se lako sredi.Sto se mene tice , moje preporuke svakako idu na ovaj budget laptop.