Pomoc oko OVerclock AMD IIx2 240

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by arsenlupin, Feb 24, 2012.

  1. arsenlupin

    arsenlupin Novi član

    Pozdrav svima

    Imam procesor Amd II x2 240 p
    maticna ploca A780L M2L+
    bios American Megatrends

    Nervira me sto procesor radi na maloj frekvenciji ja znam da se ona povecava automatski ali bi zelio da procesor radi na 2.8mhz i da mi stalno to pokazuje ali i ako se moze postici na 3.4 mhz sa obicnim coolerom.

    Ovo iskreno nisam nikad radio

    a evo vam par slika

    [​IMG]

    [​IMG]


    http://imageshack.us/g/195/cpuz1m.jpg/

    Unaprijed hvala
     
  2. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Sto da ti radi stalno u 2.8Ghz.
    Samo ti trosi struju a nemas nikakav efekat.
    Znaci cim se procesor ne optereti, on ide u idle mode, da trosi manje struje i da se manje grije.
    Naravno on je u igrama i aplikacijama zakucan na 2.8Ghz
    I da moze se lako overklokati i do 3.7Ghz na toj ploci, na standardnom naponu.
     
  3. arsenlupin

    arsenlupin Novi član

    Dobro to ali zeleo bi da znam kako da povecam procesor na 3.4Ghz ili 3.7Ghz


    Hvala na odgovoru
     
  4. nVidia

    nVidia Aktivista

    spusti memoriju na 200MHz, HT na 1600MHz (8x) i NortBridge na 1600MHz (8x) ili na 1400 MHz (7x).

    Sad povećavaj HTT sa 200MHz po 10MHz do granice kad više ne mogneš da butaš. Kad ne mogneš butati onda spustaj HTT lagano dok ne budeš postigao stabilnost i to je to. Stabilnost HTT provjeri sa prime 95 small FTT ili large FTT (5 min.). Stabilnost procesora provjeri sa OCCT (1-2h) a odmah možeš pokrenuti iz everesta test brzine (FPU Julia, obično ako nije stabilan odmah zamrzne). Ako procesor ne bude stabilan diži mu napon do 1.3-1.35V.

    Kod mene je HTT 240MHz i to je 15*240=3,6 GHz pri defaultnom naponu procesora (1.4V). Isključi opsciju cool N quiet i još neka ako ima za snižavanje frekvencije procesora i slično).