Pomoc oko zyxel prestige 650hw-31 rutera

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by n3v3rm0r3, May 3, 2008.

  1. n3v3rm0r3

    n3v3rm0r3 Novi član

    Kako da uspostavim ADSL konekciju preko rutera? Pokusavao sam podesit konekciju preko browsera ( podesio da je encripcija PPPoE i LLC multipleksing , valjda je dobro ) , ukucao username i pass ( i iskljucio NAT , jer sam vidio u proslom topicu da je neko to napisao :)), te nakon testiranja konekcije mi javilo ovo:
    [​IMG]

    Vjerovatno se treba jos nesto ustimati Da li neko moze da mi objasni kako se spostavlja konekcija , jer sam noob po ovoj tematici :D . Unaprijed hvala .
     
  2. GW

    GW Moderator

    Pregledati to detaljno. Kablovi trebaju biti straight. Modem u bridge modu. Pogledati je li aktivirana usluga...
     
  3. n3v3rm0r3

    n3v3rm0r3 Novi član

    Mislim da su kablovi dobri , jer iste koristim sa ovim bihnetovim speedstream modemom. Modem je bio u router modu (nisam znao da treba u bridge mod) , ali i sa bridge modom mi javlja istu gresku ( s tim da sam morao staviti na PPPoA enkapsulaciju umjesto PPPoE , jer PPPoE nije bila u opcijama). A na sta si mislio pod tim "Pogledati da li je aktivirana usluga"?.
     
  4. GW

    GW Moderator

    Ne može svaki ruter koristiti svaki kabel. Treba na njima pisati "patch".
    Mislio sam da li je instaliran ADSL na toj adresi.
     
  5. n3v3rm0r3

    n3v3rm0r3 Novi član

    Aha. Ma dobro , nije problem . Ostavit cu onda ovaj bihnetov modem , da se ne peglam sa routerom :)