Pomoc pri otklanjanju kvara (PC se upali, ali ne baca sliku)

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Vector Ing, Feb 9, 2014.

  1. Vector Ing

    Vector Ing Aktivista

    Upalim racunar, cuje se da rade svi ventilatori, ali nema slike.
    RAM sam i mijenjao i testirao onaj koji je vec u racunaru, nema problema s njim.
    Skopcam HDD na drugi SATA izlaz na ploci, kad upali se, kontam da je do tog SATA izlaza.
    Kombinujuci sve mogucnosti vezane za RAM koji je bio u njemu i SATA izlaze na maticnoj, vratim sve na ono stanje koje je i bilo, kad racunar upali.
    Zanima me da li se nekome desavalo slicno, i do cega bi moglo da bude?
    Testirao sam i HDD sa HD Tune, nije mi pokazao da ima bad sektore.

    Konfiguracija je sledeca :
    Maticna: Asus M2N68
    CPU: AMD Ahtlon II X3 440
    RAM 2GB (4x512)
    GPU: Radeon HD 4550 512 MB DDR3
    HDD: WD 160 GB
    PSU: Sharkoon 480W
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Pomoc pri otklanjanju kvara (PC se upali, ali ne baca sl

    izvadi grafu malo ocisti kontakte alkoholom.
     
  3. Vector Ing

    Vector Ing Aktivista

    Re: Pomoc pri otklanjanju kvara (PC se upali, ali ne baca sl

    Zaboravio sam da kazem da sam sve ocistio od prasine, tako da ne bi trebalo da je to problem.
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Pomoc pri otklanjanju kvara (PC se upali, ali ne baca sl

    nije to do prasine, jednostavno zna oslabit kontakt u pcie slotu. Meni se desavalo vise puta, samo dobro ocistim sve kontakte i sve ok.
     
  5. chenta

    chenta Aktivista

    Re: Pomoc pri otklanjanju kvara (PC se upali, ali ne baca sl

    Moze ti biti i do maticne ako nije problem u grafickoj ili monitoru, imao sam isti problem i bilo do ploce. Probaj na integrisanu grafiku ako je imas vidi hoce li bacati sliku i takodjer probaj drugi monitor spojiti, ako bude isto onda je ploca vjerovatno.
     
  6. Vector Ing

    Vector Ing Aktivista

    Re: Pomoc pri otklanjanju kvara (PC se upali, ali ne baca sl

    @dmr jel mislis da pcie slot ocistim sa alkoholom ili kontakte na grafickoj?

    @chenta nema ova ploca integricanu grafiku, a probao sam i sa drugim monitorom, isto se sve desavalo, nije do monitora
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Re: Pomoc pri otklanjanju kvara (PC se upali, ali ne baca sl

    Nekad se cudne i neobjasnjive stvari dogode. :) Mozda je felerican sata kontroler na ploci, ali ne u potpunosti.
     
  8. Vector Ing

    Vector Ing Aktivista

    Re: Pomoc pri otklanjanju kvara (PC se upali, ali ne baca sl

    Visa sila jel :)
    I ja sam pomislio da bi moglo da bude do SATA konektora kad sam prvi put prikljucio HDD na drugi SATA izlaz i racunar se normalno upalio, medjutim posto sam bio znatizeljan isprobao sam sve SATA izlaze, i onda mi se desilo da ne radi ni taj SATA izlaz na kojem je "proradio". Na kraju sam sve vratio na stanje koje je bilo i prije nego sam ista radio, kad ono radi normalno.
    Mozda brzam sa zakljucivanjem, ali nekako mi sve ide na to da bi moglo biti do maticne?
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Pomoc pri otklanjanju kvara (PC se upali, ali ne baca sl

    na grafi ba
     
  10. Vector Ing

    Vector Ing Aktivista

    Re: Pomoc pri otklanjanju kvara (PC se upali, ali ne baca sl

    OK, probacu i to, hvala :wink:
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Re: Pomoc pri otklanjanju kvara (PC se upali, ali ne baca sl

    meni se desavalo da mi sa vremena na vrijeme ne prepozaje HDD ,izvadim ja kablove,ustekam ponovo i proradi i tako stalno,10-15 dana radi i opet,pise da nema HDDa
    ispostavilo se da nije valjao sata kabel,promijenio ga i od tada se vise ni jednom to nije desilo

    a to da ne baca sliku nikako na monitor mi se desavalo 2-3 puta,dva puta mi je bila riknula maticna i nije joj bilo spasa,vidim kod tebe nije to slucaj,sada ipak radi a moguce da negdje neko konektor nije najbolje nalegao i kada si sve ponovo spajao,da je bolje uleglo i onda sve fercera
     
  12. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Re: Pomoc pri otklanjanju kvara (PC se upali, ali ne baca sl

    Prvo bi trebaloo clear cmos uraditi !