[POMOC] Racunar nece da boot-a

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by SpookyMoO, Jun 21, 2010.

  1. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Pomagajte hitno!
    Ovako,sve je bilo ok do maloprije.Sve sto sam uradio je ovo.Htio da probam live cd Linux-a OpenSUSE da nesto vidim(prije sam ga probavao i sve je bilo ok) i jednostavno je zamrznuo prije pojave desktopa i ja malo pricekam i nista.I onda fino resetujem i tada nastupa problem.
    Ploca odradi post ali poslije nema bootloadera da izaberem OS koji cu da podignem(btw koristim win7 i linux mint 9 sa grub bootloaderom).Dakle nakon postanja samo crn ekran i nista se ne desava.
    Ovo sada pisem sa Ubuntu Live cd-a i sve se cini da je ok.Vidim oba svoja hdd-a i normalno pristupam njima.Uradio sam memtest i sve je ok.Ocistio sam i CMOS,otvarao kuciste da vidim da le je sve na svom mjestu i sve je ok.U biosu je sve ok,sve komponente su prepoznate.
    Ne znam sta vise da radim.Svaki savjet je dobrodosao.Ne znam sta bi moglo da bude.
    HVALA
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ubaci dvd od win7 i odradi "startUP repair" :)
     
  3. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ma mislio sam i to ali kontam da bi mi onda pisalo da nece da starta bar nesto ali ovako nista ne izbacuje!??
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Cim ne vidi fajl za bootanje odmah ne vidi nista pa nema ti sta ni rec.Samo ti odradi sto sam ti rekao.
     
  5. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Hvala Dino evo windows sam podigao.Sad moram jos srediti bootloader da i linux mogu podici.
    Ne znam samo kako se ovako shebalo odjednom:-(
     
  6. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

  7. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ma nije meni frka da vratim grub nego mi frka bila kontam nesto crklo jer nikada mi ovako nije bilo ako se boot zezne,uvijek neku gresku izbaci :).Evo hvala Bogu sve sam vratio kak je bilo.
    Hvala
     
  8. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    napisi kako si rijesio problem