Pomoc za logo u 3D-u

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Adi Zeljkovic, Feb 13, 2012.

  1. Adi Zeljkovic

    Adi Zeljkovic Aktivista

    Zdravo,

    kao sto naziv teme kaze potrebna mi je pomoc oko 3D logo-a. Nisam do sada nista radio u 3D tako i da pocnem da radim trebalo bi mi duze vremena da naucim a logo mi treba hitno, pa cu da zamolim Vas da ako neko moze da mi napravi.

    http://pokit.org/get/?3b9a5752b48e72cb0 ... 1b6a9c.jpg

    Znaci logo treba ovako da izgleda u 3D-u samo da bude popunjeno crnom bojom ili nekim gradientom ( crno-sivim ). Znaci samo ova tri slova WOY i ako moze posto planiram da jos nesto dodam na tu kokcu da mi postavite psd fajl kako bih ja mogao dalje da editujem.

    Unaprijed hvala svima.

    EDIT: Evo posto sam vidio da se O bas i neuklapa u 3D element, mozete probati sa slovima WAR tako da mjesto O bude A, a umjesto Y bude R.
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Da li mozes malo drugacije formulisati logo sto se tice 3D dijela. Imas par problema:

    [​IMG]

    Ako zelis da taj dio bude crn, mislim da nije to to sto si kontao, npr:

    [​IMG]

    Inace nemam sada adobe PS, samo corel a bas sam bio radio neke slicne 3D stvari. Moglo bi se primjeniti na tvoj logo samo bi se moralo ovo nekako popraviti.

    Moja preporuka, ako zelis taj dio crn, da bude u drugacijim nijansama. Ja sam radio nesto ovako:

    [​IMG]

    Ali nisma siguran da li ce bit isprano ak ostavis crno. Ima tu dosta posla oko uklapanja tako da ti necu nista obecati.
     
  3. Adi Zeljkovic

    Adi Zeljkovic Aktivista

  4. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ma to je u Adobe Illustratoru sega napraviti, 5 minuta ti treba (i ovo sto si u prvom postu postavio se moze u siromasnom Illustratorovom 3D-u napraviti, ali je smor od posla). Za ovo iz zadnjeg posta, postavis 3-point perspective i samo napravis pathove od slova, exclude iz kvadrata i kvadrate prebacis u perspektivu i free transformom ih prebacis da naprave kocku.

    Medjutim, ideja za logo je istrosena i jedno milijardu puta vidjena, tako da je moj savjet da probas nesto drugo ako zelis prepoznatljiv i originalan logo.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Bas sam ti htio linkati gejmerski sajt da ti kazem da imaju i oni. A kao sto kolega kaze, imaju i ostali. Vise puta vidjeno.

    Probaj nesto drugo.
     
  6. Adi Zeljkovic

    Adi Zeljkovic Aktivista

    Hvala svima na savjetu i na pomoci. Dobili smo novi logo koji izgleda ovako:

    [​IMG]