Pomoc...

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by KuLSoN, Jul 21, 2007.

  1. KuLSoN

    KuLSoN Novi član

    Koji procesor, maticnu,grafu i ram da kupim za nekih 2,5k KM
     
  2. burner

    burner Aktivista

    Koje hoćeš, haman. :D
    Čemu će koristiti računar? Izvini, ali meni smrdi na preseravanje.
     
  3. KuLSoN

    KuLSoN Novi član

    Ma za sve radi po 24 dana a ovo kanta stara mi ide na .. ustedio sam ti nekih para za to nemoram bas sve potrosit ali pitam za neki dobar savjet da se ne zeznem
     
  4. iskusni

    iskusni Komšija

    Samo proc, ploču, grafu i ram za 2.5k :shock: . Nadam se da nije neka zafrkancija.

    Ovako, sve je iz plus-a:

    Ploča: P5B 239KM
    Proc: Q6600 612KM
    Ram:2x2GB DDR2 800 ram (po mogućnost, ali u slučaju da ne bude uzimaj 4x1GB 800) - ovo nije ni iz plusa, ni iz nekog drugog shopa i cijena bi trebala da bude oko 300-400KM, za proizvođača se lično odluči.
    Grafa: 8800GTX naravno :D 1200KM

    Naravno pripazi da imaš dovoljno jako napajanje za ovo.

    I lol, opet ne mogu da vjerujem da 2.5k ode samo na 4 komponente :mrgreen:
     
  5. iskusni

    iskusni Komšija

    Pusti ba čovjeka. Neka kupuje ako hoće. To nije naša stvar.
     
  6. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Mozda ima ostatak konfe u glavi pa hoce da sve zaokruzi na 2500 KM :D
     
  7. KuLSoN

    KuLSoN Novi član

    Nije zafrkancija,u konzole necu da ulazem jer mi nertebaju racunar koristim za sve i zabavu kad je dosadno i rad itd,sto se tice ostalih komponenti imam monitor(LG 17incha LCD),sa kucistem sam zadovoljan i sa svim ostalim.Dosta mi je ulaganja u kantu staru vise cu para dati ako ulazem u staro ?ovno ovako cu ulozit i nebrinem se,jedino mislim da mi netreba bas 4 GB rama ispravite me ako nisam u pravu i mozel savjet za napojnu posto ova stara stvarno nevalja.Et to je sve nadam se da me shvatate :?
     
  8. iskusni

    iskusni Komšija

    Uzmi chieftec 550W ili više i riješeno :mrgreen:
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kupi core2 duo (najjaci :)), neku plocu na kojoj se c2d dobro kloka 8800gtx sa sto vise memorije i bar 3GB ram-a sto brzeg :mrgreen:
     
  10. zoi

    zoi Veteran foruma

    pa zar nije bolje da kupi c2q :?
    kakvu 8800gtx sa sto vise memorije :? pa postoji koliko se sjecam 1verzija sa 768MB meme zar ne? a kupi ti 8800ultru i to je to :mrgreen:
    memorije 4GB jer ce ubrzo pocet to da bude standard ako hoces na max da igras.
     
  11. burner

    burner Aktivista

    Najpametnije bi ti bilo da prije svega uložiš u kakav veći (kvalitetniji) monitor. Mani se quad core i sličnih perverzija. Najvjerovatnije ni 50% mogućnosti takvih komponenti nećeš iskorištavati, jer da radiš nešto ozbiljno i da ti zaista trebaju, do sada bi to već naveo. Mislim, budimo realni...