Pomoch pri odabiru CPU coolera

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Looney, Jun 4, 2007.

  1. Looney

    Looney Komšija

    Naime nedavno sam si sredio novi komp ali nisam imao cash.a za bolji cooler pa je ostao BOX. Pri full load.u BOX cooler vrishti kao motor od jumbo jet.a pa je vrijeme da se i on mijenja definitvno :p U maloj sam dilemi koji cooler da odaberem pa bih trebao malu pomoch i mishljenje oko modela navedenih ispod.

    ASUS Silent Square - http://www.asus.com/products.aspx?l1=16 ... odelmenu=1
    ASUS Triton 70 - http://www.asus.com/products.aspx?l1=16 ... odelmenu=1
    ASUS Arctic Square - http://www.asus.com/products.aspx?l1=16 ... odelmenu=1

    ASUS Triton 70 josh uvijek nije dostupan kod nas ali ga ochekujem uskoro :)
    Zashto ASUS? Preferiram tu firmu :p a svakako mogu i neki drugi prijedlozi stim da vas molim da navedete i gdje se cooler koji predlozhite ima uzeti u TZ kantonu :D

    U j3b0t3 al se ja napricha :lol:

    EDIT: Za Triton.a ne mogu nachi review.e jer se tek pojavio na trzhishtu a izmedju preostala dva je Arctic favorit definitvno :p
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Noctua nh-u12f
     
  3. Looney

    Looney Komšija

    Gdje i koliko casha? :roll:
    Nekako si kontam ne mogu da halalim vishe od 75km za cooler :roll:
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    Formel, 120 kmizza.
     
  5. Looney

    Looney Komšija

    uh jbte radije idem sa loshijim a jeftinijim, previshe je brate 120KMica za cooler kako god ga skontash jer za te pare uzet 250GB HDD :roll:
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    A gdje ima tih asusa kupiti? I koje su cijene?
     
  7. Looney

    Looney Komšija

    U TZ ima u Genelec.u ali se mozhe dobiti i jeftinije od njihovih cijena ...
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Zna li tko ima li gdje tuniq tower ili thermalright ultra 120 ili ultra 120 extreme?
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To ti nema ni u Zg. ;) U biti ima TR Ultra 120 (cak i extreme), ali se mora naruciti i kosta preko 500kn. I to bez ventilatora. :!:

    @Looney: uzmi si CM Hyper TX ili Freezer64 Pro i gotovo. Da ne pocinjem sad kako su asus cooleri smece. :D
     
  10. Looney

    Looney Komšija

    Kontam si taj Freezer radi laksheg postavljanja :lol:
    Aliiiiiiiii gdje ba da ga uzmem? :S
     
  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Prodao bih ti je svog da si blize. Pusti ti stivija, freezer je gay. SC moze gurati, ali DC ga pojede.

    Evo trenutno x2 5000+ na maksimalnim obrtajima freezer ga drzi na 38. Racunaj da ako nisi gluh, max obrtaje ne mozes podnijeti. Ja trenutno imam slusalice na glavi. A tek u loadu se pokazuje kako je freezer slab, ovaj proc ide i do 53. Jos je i poliran. O clockanju necu ni govoriti.

    Freezer moze proci na slabijim DC procesorima bez clockanja. Za ostalo je ili slab, ili preglasan, ovisi kako odaberes.
    Stivi nemoj se ljutiti, ali mene je freezer razocarao. :wink:
    PS
    A ti i syss ste krivi sto sam ga kupio. :D
     
  12. vnm_

    vnm_ Komšija

    auuu ovo je vec zestoko prozivanje :)

    dajte ljudi da ne otvaram novu temu, jel moguce da je izbor hladnjaka za 775 procesore ocajan...nije mi problem naci po recenzijama koji valja, problem je naci po cjenovnicima :(
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nesto ti nije uredu. Ako syss-u hladi D805 i to overlockiranog, svaki komentar je suvisan.

    BTW znam covjeka koji je Freezera imao na dva X2 3800+, dva Opterona 165 i isto tako nekoliko C2D procesora. A prije njega ja imao BigTyphoon. Dapace, kaze da je Freezer cak i bolji od Typhoona. :roll:

    EDIT: Evo:
    http://forum.pcekspert.com/showpost.php ... ostcount=7
     
  14. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Pa ni bigT nije neki hladnjak. :mrgreen:

    Nemoj me pogresno shvatiti, freezer je vise nego dobar za novac koji kosta. I dobro on hladi kad mu pustis zraka, ali ja to ne mogu slusati, a definitivno ne mogu spavati pokraj njega (case mi je 70cm od glave kad spavam).

    Na njemu je AS5 i par puta vec skidao hadnjak, mjenjao pastu itd. Definitivno dobro stoji. Case je dobro provjetren. Nije da imam problema, ali jednostavno nisam zadovoljan.

    A kako sam vec gore spomenuo, on ce biti ekstra nekom ko ne clocka, a ja kako rekoh sinoc stihiju, ako nisam clockao, osjecaj je isti kao da nisam ni otpakovao.

    I opet, nije da imam problema. Ne ide proc preko 53 nikako. I to moze proc. Ali ipako to moze i bolje i tise. :D
     
  15. Looney

    Looney Komšija

    Eto sad :)
    Shta ja sad da uzmem :lol: :lol: :lol:
     
  16. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Pa ako ne mislis nesto pretjerano clockati, i ako nisi previse osjetljiv na buku, freezer je definitivni best buy. I hyper tx moze proci.

    Ako trazis nesto vise, onda zaobidji.

    Edit: Za malo vise pogledaj scyte asortiman.
     
  17. Looney

    Looney Komšija

    Buka mi i smeta jer ne gasim komp nikako ... A izmedju Freezera i Hyper TX.a koji bi po vashem mishljenju bio bolji? Svakako kada dodjem u SA chu odem do plus.a i uzmem neki cooler ... samo mi se ne daje previshe casha ...
     
  18. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ja nisam probao hypera, ali po recenzijama cini mi se da je bolji, mada razlika ne bi trebala biti veca od par stepeni. Cekaj ipak nekog tko je probao oba.

    Opet i na freezera mozes nabaciti tisi vent, pa bi to uz poliranje bilo ok. Ali opet to je jos 15ak kmica na vent i petak na poliranje, tako da...


    Evo ti freezer vs hyper (na njemackom, ali moze se skontati)
    http://www.pc-treiber.net/datenbank_art ... lesen.html
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Laze ti maticna. De opipaj freezera. Daj ba, pa on bi morao hladit taj X2 5000+ na 1500rpm bez problema.
     
  20. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Kad nije lagala sa sempronom, ne vidim zasto bi lagala sad. Semprona (clockanog na 2200) je drzao na 32 u idleu do nekih 40 u loadu.