Popravak zvučnika

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by aNaToMiC !, Mar 5, 2018.

  1. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Vozdrica :D

    Zna li neko za dobrog majstora električara koji se razumije u popravak zvučnika, imam 5.1 surround Logitech X-530 zvučnike od kojih mislim 2 ili 3 ne rade nikako, Bog zna što. Nije da ne mogu "živiti" bez tog, i ova dva što rade, rade na niskoj jačini jer su glasni stvarno tako da nisam uskraćen totalno od zvuka, ali ipak bih volio opaliti 5.1 i neki film ili šta već. Zvučnici nisu forsirani, tj. nisu radili nikad preko 30% jačine, softverski problem nije, niti su u pitanju pogrešno priključeni jackovi. Osim toga nekad kad se dohvati kabal koji u zvučnu zna ostati prigušen zvuk ili nestati, dok se ne dohvati ponovo. Tako da bih volio da mogu odnijeti da ne neko istestira do čega je kod ovih što ne rade, i šta je potrebno da se to popravi i zamijeni. Ako neko ima nekog, bujrum, sve preporuke i savjeti su dobro došli a i tema može da stoji kad neko naleti na neki eventualni problem sa zvučnicima :D
     
  2. efo

    efo Komšija

    Manko elektricar, iznad ciglana
    033210236, prozovi i vidi s njim
     
  3. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Evo sta ti ja savjetujem, ja sam imao problem sa X-230, gdje sam mislio da mi je skroz crk'o jedan zvucnik. Nakon malo ispitivanja sam primjetio da kabal pravi problem, pa sam nasao gdje tacno, odrezao i prespojio, nakon cega su radili sasvim normalno. Istina nakon nekog vremena su poceli ponovo da zezaju, pa sam odradio istu stvar. Probaj malo to ispitati, da ne bacas pare i bezveze to nosas.
     
  4. anel007

    anel007 Komšija

    kod mene opet na logitech z-313 modelu jedan zvucnik prestane raditi kad ukljucim slusalice u ovaj njihov dock gdje su kontrole za jacinu zvuka i paljenje, da bi proradio moram nekoliko puta ukljuciti i iskljuciti a iz kojeg puta ce se sve vratiti u normalu to je lutrija
     
  5. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pored ovog gore navedenog problema i to mi se isto desavalo, haha
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    da se ubacim na temu...povezano je sa zvucnicima
    mene zanima,da li postoji odvojeni potenciometar za pojacavanje zvucnika,koji bi drzao na stolu i pojacavao
    da pojasnim...trenutno na racunaru zvuk pustam preko kucnog kina 5.1 (stereo spojeni) i na kucnom kinu mi je zvuk pojacan na odredjenu brojku a kucno kino je spojeno sa starim 2.1 zvucnicima na kojima ima potenciometar i na njima ustvari pojacavam i smanjujem zvuk
    obzirom da mi ti zvucnici stoje na stolu samo zbog pojacavanja,da li postoji nesto da mi zamijeni njih a da ima istu funkciju :D

    ovi 2.1 zvucnici su mi prvi zvucnici koje sam kupi,malo poslije racunara i ima im nekih 13-14 godina ,rade i sada ali woofer nesto "stenje" haha