Popravljanje fontova u Win Xp-u

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by pac, Apr 12, 2011.

  1. pac

    pac Komšija

    Dali zna neko kako mogu fontove popraviti u win xp. Radi se o tome sto sam u programu FontNav koji dodje uz Corel zadao da pretrazi sve fontove koje imam u jednom folderu i s time je nastala zbrka. Isti program je "instalirao" sve fontove iz tog foldera i tako mi se sistemski fontovi pomijesali. Problem je u tome sto u nekim programima (prozorima) nemogu sve opcije da vidim/podesim radi fontova koji su zamijenili sistemske fontove. Vise puta sam sve fontove brisao i nanovo instalirao orginalne winxp, probao sam takodjer i sa win 7 fontove ali mi se i dalje mijesaju fontovi. Reinstalacija Corela, FontNav-a pa cak i neku drugu (stariju) verziju FontNav-a sam probao i opet nemogu da vratim fontove kako bi trebali biti. Postoji li neka bezbolna solucija za ovaj prob? tj. dali se uopste moze rijesiti bez da uradim reinstalaciju ili restore sistema.

    U ovoj slici sam oznacio crvenim fontove koji nebi trebali biti u ovom prozoru, zelena kocka oznacava prozor koji se moze scroll-ati ali zbog fontova nemogu zadnju opciju podesavati.

    A ovako bi trebalo izgledati
    [​IMG]


    [​IMG]
     
  2. extibo

    extibo Komšija

    System restore.
     
  3. apdejt

    apdejt Overclocker

    Fontnav je prilicno glupavo software rjesenje. Kopiraj neciji koompletan folder fontova iz win i prebaci u svoj. Naravno prvo obrsi rucno sve fontove koje ti win dozvoli iz windows/fonts. Imas i opciju da u windows/fonts poredas sve po datumu i po tome skontas koji su ti sistemski a koji ne i onda brises pa bujrum.
     
  4. pac

    pac Komšija

    To sam vec par puta radi :(