Postignut novi rekord u overclockingu

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by n00b, Feb 1, 2007.

  1. n00b

    n00b Novi član

    Jesi to ljubomoran na tudja dostignuca????
     
  2. zoi

    zoi Veteran foruma

    Overclock-ovanje procesora nikada neće postati prevaziđena stvar. Nove granice se stalno postavljaju - a upravo to je uradio tim koji je uspeo da natera Cedar Mill Pentium 4 631 procesor, koji inače radi na 3 GHz, da radi na čitavih 8 GHz! Za hlađenje je, naravno, iskorišćen tečni azot, a izbor matične ploče je ovaj put pao na Asus P5B Deluxe. Da bi uspeli da izvedu ovakav zahvat, morali su da fizički modifikuju matičnu ploču. A rezultat? Dostigli su do sada najveću brzinu zabeleženu kod X86 procesora - 8000.1 MHz, što je za 166% više od nazivnog takta. Ekstremno? Svakako.

    http://www.pcigre.com

    :lol: aj kant biliv it
    nezam sta tvarno ovi ljudi rade ali svaka im cast.ovo napravit od procesora je pravo cudo.heh kad cemo mi vako nest uradit :( ja zadovoljan ako klokam 400MHz a oni 5GHz klokali 8o


    eto ko je ono rekao da miu je neki covjek u radnji rekao da drzi svetski rekord sa pentiumom na 2,8GHz :lol: nek mu ovo pokaze da ga pokopa :D
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Meni je jedan tip tvrdio da drzi svjetski rekord sa A64 na 2,8GHz i to na 1,3V, jer toboze nizi napon daje bolji oc :lol:
    Sigurno si na mene mislio.
     
  4. iskusni

    iskusni Komšija

  5. zoi

    zoi Veteran foruma


    neznam jeli to bila sala ili sta ali eto nema potrebe da ima ljubomoru na njubizam!!!


    a mene pravo interesuje kako je tvoj post povis mog posta :?
    ja otvorio thread i tvoj post povs mog :?
    neznam kako je to moguce,mozda ja nisam upucen dobro ili neznam ali to nebi trebalo da bude tako :?
     
  6. n00b

    n00b Novi član

    nije trik samo je neki bug...... a zasto sam postavio taj post znat ce onaj ko treba da zna..... iako se izvinjavam zbog OT!!!
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nije mi bila namjera nikog uvijediti. ;)

    Moje isprike.