Potrebna informacija o INTEL-U

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by markonirs, Sep 7, 2004.

  1. markonirs

    markonirs Novi član

    Potrebna mi je informacija o radnim temperaturama Intel procesora na 3 Ghz. Posto sam se od Intel porodice rastao pre 14 meseci iz licnih razloga, interesuje me koliko se greje navedeni procesor u BOX varijanti. Navodim da ne zelim po ko zna koji put otvarati vecitu raspravu Intel vs. AMD nego samo informaciju o radnoj temperaturi. Podvlacim da me interesuje cist Intel, ne Celeron, bez extra hladnjaka i bez "klokanja". A nisu na odmet ni dodatne informacije. Takodje me interesuje dali prelazak preko neke temperaturne granice dovodi do spustanja radnog takta procesora. Znam da je to normalno kod "lap-top" racunara u cilju cuvanja baterije, ali neznam dali je isto i sa desktop racunarima.
     
  2. djambo

    djambo Aktivista

    Ovisi o jezgri prockasa.Northwood je otprilike "hladnih" 34-40 preskot i sa najjacim hladnjacima prelazi 80,ovisno o maticnoj intelove varaju sa preskotom gdje pokazuju puno manju temperaturu od stvarne.
     
  3. ming

    ming Veteran foruma

    northwood ti pod punim opterecenjem sa zalmanom cnps7000cu drzi oko 50° sa 800mhz fsb-om ide cak i vishe dok presscot na 3 ghz u idle modu sa retail hladnjakom radi na 65°

    -davno su proshla vremena kada je pentium bio hladan
     
  4. markonirs

    markonirs Novi član

    OK hvala momci...