Potrebna mi je HITNO pomoc vezana za FORTRAN 90!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Cedex, May 27, 2010.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Cedex

    Cedex Novi član

    Dobio sam zadacu iz Programiranja sa FORTRAN-om 90, da uradim par zadataka(pitanja) i ja sma rijesio 6 od 10, nisma niako moga da nadjem odogovore(resenja) za preostala 4 pitanja tj:

    ""1.U programu se nalaze neke greske. Otkrij te greske i obrazlozite?

    program bug

    ovaj program ima nekoliko gresaka

    real :: a,b,c

    a = b + c

    read *, c

    print *, a

    end

    2.Potrebno je napisati algoritam i FORTRAN program koji moze da sabira, oduzima, mnozi ili djeli dva broja u zavisnoti od korisnikovog izbora. Potrebno je ispitati poruku korisniku koje izbore ima. Nakon odabira opcije (operacije) koju zeli, korisnik zatim unosi dva broja. Nakon unosa brojeva korisnik dobije rezultat izvrsene operacije?

    Primjer poziva programa: (Napomena: izbornik ne mora da izgleda kao u prijedlogu)

    Izbor operacija:

    1.Sabiranje

    2.Oduzimanje

    3.Mnozenje

    4.Djeljenje

    Vas izbor je: 2

    Unesi te dva broja: 6 3

    Rjesenje je: 3

    3.Napisati FORTRAN program koji pretvara inče u centimetre(linch:2,54cm)

    4.Realizovati racunski algoritam koji pretvara dva unesena broja i u zavisnosti od rezultata poredjenja ispisati odgovarajucu poruku na ekranu(npr.:prvi broj je veci od drugog)?""


    -Pa ako neko zna odnosno da mi pomogneda rijesim ova preostala 4 pitanja, jako mi je bitna ova zaadaca sa formiranje konacne ocjene na ovom predmetu!!

    Hvala u naprijed svima koji poskusaju pomoci!!!


    PS
    Izvinjavam se moderatorima ako sam pogrisio i stavio ovu temu u pogresnu sekciju, ako je u pitanju promasaj molio bi vas samo da ne brisete teme nego da je prebacite u odgovarajucu sekciju. HVALA!!
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    nepisano pravilo foruma je da ne pomažemo u rješavanju zadaće :)

    nema prečaca, nego knjiga + trial & error.
     
Thread Status:
Not open for further replies.