1. joblack

    joblack Novi član

    Code:
    http://www.hardwarebase.net/recenzije.php?akcija=pokazi&recenzija_id=258&stranice_rec=465-10&prikazi_novu_stranicu=Prika%C5%BEi

    pozdrav svim forumasima

    imam ovu graficku i ventovi stvaraju veliku buku..no u ovom reviewu pise(gore link) da se moze iskljucit 1 vent i da samo 1 radi?e kako to?

    probao sam smanjit okretaje sa rivatunerom i expertoolm no isto sve,nije valjda da uvijek rade na istoj brzini?

    poz
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ne sjecam se tacno, cini mi se da se fizicki konektor iskljuci.
     
  3. joblack

    joblack Novi član

    Jel ima neki program da kontroliram brzinu ? ili se to nemoze
     
  4. glama

    glama Novi član

    Pošto i sam kažeš da softverski nisi uspio smanjiti okretaje venta ostaje ti da skineš twin turbo i sam pogledaš na koji način su spojeni na jedan kabal ili odvojeno svaki za sebe vrlo lako ti je otkačiti jedan fan ali tu je i garancija vjerovatno u pitanju najbolji način ti je ugradnja fanmatea ( ručnog regulatora okretaja ventilatora) malo se potrudiš oko toga i riješio si problem podesiš na koliko ti paše i to je to ne oštećuješ grafu i garancija nije upitna sve ide preko konektora sa twin turba i grafe

    i da pokušaj sa EVGa precision imaš ga na
    http://downloads.guru3d.com/downloadget ... 2e534de148
     
  5. joblack

    joblack Novi član

    oBA su spojeni na 1 kabel koi ide u graficku..kako napravit taj fanmate? ili kupit potencionmetar?


    evo uspio sa tim evga...mada buka ostala ista no u gpu-z pise da radi na 62 % i kad pojacam u evga tamo se isto poveca..


    a meni se cini da se ventovi vrte uvijek isto?
     
  6. kAcA

    kAcA Aktivista

    Jesi li siguran da ti je to buka od graficke kartice?
    Pogledaj mozda ti je do coolera na procesoru ili nekog na kucistu
     
  7. glama

    glama Novi član

    ako se povećava onda ti radi softverski još probaj sa tim alatom i što kAcA reče otvori kućište i provjeri za svaki slučaj od koga dolazi buka idi redom eliminacijom fan po fan
    ja koristim riva tuner sa automaskom regulacijom na kojoj sam ja podesio temperature grafe i okretaje fana sa povećanjem temperature gpu grafe