Povezivanje 3 monitora

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by e30, Jun 17, 2009.

  1. e30

    e30 Novi član

    Pozdrav,

    Trenutno posjedujem dva monitora Samsung 2443NW i LG Flatron L222WS, uskoro stiže treći monitor (LG Flatron L222WS). Na računaru imam grafičku sa dva izlaza, na koja sam spojio ova dva monitora, pored navedene grafičke imam integrisanu (također sa dva izlaza) na koju namjeravam da priključim treći monitor.

    Pitanje: da li ove dvije grafičke kartce mogu raditi uporedo, tako da imam 3 monitora na kompu ili trebam posebne uređaje da bi sve radilo kako treba???

    Da li će biti moguće da 24" monitor postavim kao primarni a ova dva monitora (22") koja će biti sa lijeve i desne strane postavim kao sekundarne monitore i da se sa primarnog krećem mišem na lijevu i desnu stranu prema sekundarnim monitorima?

    Zahvaljujem.
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da!
     
  3. e30

    e30 Novi član

    Evo me napokon,
    postavio sam dva monitora na grafičku karticu koja je u PCI slotu i oba rade bez problema. Kada treći monitor postavim na integrisanu karticu ne mogu da dobijem opcije da ga uključim, kao da je integrisana kartica izgašena.

    Kako da je aktiviram???

    Hvala na odgovoru
     
  4. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Kada dodas PCI-e karticu, integrirana kartica se gasi u BIOS-u.
    Probaj je ukljuciti u BIOS-u.
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Desni klik na desktop/properties/settings/"pod display odaberi integrusu i stavi kvacicu na extended my windows desktop onto this monitor". Ovo je postupak pod winxp, a za vistu je slicno samo je razlicito doci do display settings :D