Povezivanje na Internet

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by 6pko, Sep 23, 2003.

  1. 6pko

    6pko Guest

    Имам два ОС-а 98-цу и ХР. 98-цу сам раније углавном користио.
    Из 98-це се могу повезати на мрежу само ако користим пулсно бирање бројева.
    Сада из одређених разлога желим да пређем на ХР али постоји један велики проблем - не могу да се повежем на Интернет.
    Наместим на пулсно бирање, он бира тонски ( наравно када наместим тонски модем бира тонски). Kaд заврши са бирањем - стандардна порука : The line is busy ...

    Један мој пријатељ је такође имао сличан проблем, али је заборавио како му је то неки друг средио.

    Верујем да су и други имали тај проблем, па ... помажите!
     
  2. n1dal

    n1dal Aktivista

    Uh majko moja jedva procita ...citao sam 3 minute :) :)

    Nego vidi da li si ti sve potrebno namjestio ... npr. jedan od problema bi mogao biti da nisi ukljucio pulsno biranje ,a postoji jos par varijanti ; iskljuci u modem properties - Wait for dial tone !

    Toliko za sada...neka se i ostali jave

    Nadam se da ce ti ovo pomoci koliko-toliko :wink: :arrow:
     
  3. abasi

    abasi Aktivista

    OJ ja nikako da procitam moram zvati brata da mi ovo cita ! :wink:
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    dial tone je uvijek zajeb! obavazeno provjeriti.
     
  5. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    Ma u redu je...

    Ma taj problem je svakog zezao.i ja kad sam prešao na XP nisam znao podesiti te opcije.ili je pisalo kao i tebi : line it busy ili da nema dial tona.
     
  6. Pinky

    Pinky Aktivista

    Sta si se naso ovdje preseravati sa cerilicom ima ovdje i drugih ljudi koji su iz SCG pa se ne preseravaju :evil:
     
  7. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    People!

    This is friendly forum and there is not difference betwen us.

    We are happy!

    Say : We are happy!!!


    Are we happy?
     
  8. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    I još nešto...

    A i pored svega da navedem , meni je lično drago što ovaj forum posjećuju i gameri van bosne.tako da još malo kad se ovo pročuje biće veoma interesantno ovdje...

    što više to bolje...
     
  9. n1dal

    n1dal Aktivista

    me 2 happy :D
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    ma ovaj forum je legenda 8)
     
  11. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    @6pko

    dodaj slovo p izspred broja telefona da bi birao puslno npr za ptt bi bilo p413333.... Ili ako nećeš da dodaš slovo P onda moraš da napraviš dialing rule gde ćeš mu naglasiti da bira pulsno.
    Pozdrav
     
  12. nodi

    nodi Novi član

    Dovas je.
    Dali ce ovo postati, Jugoslovenski "Srpski" forum, ili je ovo bosanski forum gdje se fino pise latinicom.

    E sad nisam ovdije da pravim svadje, moje misljenje je da ovo apsolutno nije mijesto gdje se treba koristiti cerilica. Ako ko ima problema sa latinicom, to je njihov licni problem.
     
  13. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    nemfoj te tfako....

    jo js ud diu p ju du uiu o udou d oapao s omiru iu c nesto se i pojav j j sistem is down apd d pod.

    probao sam siw d doidd od o duad .

    sta li je u pitanje?

    pozdrua dhchsuo .