Povezivanje :)

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by [tota], Dec 29, 2004.

  1. [tota]

    [tota] Aktivista

    Kako najeftinije povezati dva kompa za gejmanje ?
    Pošto ja i neki frend smo mislili da donesem ja svoj komp pa smo ih mislili povezati radi malo CS, WC3-a i NFS: U2.
    Znam da se može kupiti USB kabal te tako povezati ali nisam gledao cijene i da li je još nešto potrebno jer mi nikad nije bilo potrebno.
    Mislim da je 12 mb dovoljno tj. propusnost USB-a.
    Samo me zanima cijene i što mi treba tj. što trebam kupiti te kako postaviti mrežu kada se povežemo :)
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    dvije mrežne i utp5 kabela prema potrebi... zašto bi uopće kemijao sa usb spojom?
     
  3. [tota]

    [tota] Aktivista

    Pa zar nije USB dovoljan. Nisam sam pri parama pa je i to jedan od razloga :)
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    cijela investicija ne bi smjela izać prek 15-20€, s tim da imaš 100mbit vezu koju je lagano za namjestit, a ovo prek usb-a je ipak lošije rješenje, a možda ćeš imat problema sa protokolima koje igre koriste.

    mislim kupiš ti jednu mrežnu, frend jednu i podijelite pare za kabel. usb kabel za spajanje dva kompa kolko se sjećam je prek 10€, tak da razmisli malo.
     
  5. Spider

    Spider Aktivista

    Dobra je to stvar,tako smo ja i tepsija bili neko vrijeme dok nisu nastali problemi :wink:
     
  6. GV

    GV Komšija

    Ako imaš noviju MB (pogledaj sa zadnje strane kompa) imaš sigurno i mrežnu kartu već na ploči, kabal košta oko 1KM metar, odeš i kupiš kabal ali napomeni da ćeš spajati bez hub-a (treba da ti naprave krosover kabal), malo štimanja i gotovo.
     
  7. ming

    ming Veteran foruma

    Upishes IP adrese i lom pocinje
     
  8. Shenron

    Shenron Komšija

    USB nije za igranje. Imat ces problema.
    LAN je skroz lagano napraviti. Ako ti maticna nema LAN onda kupis (10km kosta u Hertronicu 10/100Mbits) karticu, malo kabla i eto ga :). Nije nesto extra kvaliteta, ali za igranje i sharing je super.
     
  9. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Mrezna kartica kosta jadnih 10 KM znaci 2 komada 20 KM, crosover kabal ja mislim da je 10-15 KM, 5 metara. To je sve. Ja i haver se igramo tako.Ja mislim da mozes naci mrezne na newsima i za 5 maraka. Podesis za sekundu sve sto treba i to je to.
     
  10. [tota]

    [tota] Aktivista

    Hvala na spasu. Taman sam bio odustao od Novog godišnjeg "povezivanja" ali spasili ste me :) thx
    Znači dvije mreže u Hertronicu za 20 KM i crossover kabal koji je 10 - 15 KM.
    To je to. Hvala
     
  11. Lamagician

    Lamagician Komšija

  12. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Crossover kabl bi bio dovoljan.