prebacivanje imenika sa lg na samsung?

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by avduka, Aug 2, 2012.

  1. avduka

    avduka Aktivista

    znaci imam imenik sa LG-ja sacuvan na memori kartici kao Vcard files
    e kako ga i u koji format prebaciti da ga prepozna Samsung?
    Ako ko moze pomoci ...unaprijed hvala!
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Samsung bi trebalo uredno da prepozna jedan ili vise vcard fajlova, pogotovo ako je smartphone u pitanju.
     
  3. avduka

    avduka Aktivista

    Lg je snimio cijeli imenik kao jedan Vcard file.....a kad ga otvorim sa outlokom poaze i samo jedan broj i to onaj prvi koji je u imeniku....ma samsung...nije sad ono neki....neznam jel smart....ili ne....android nije garant...:)
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nista outlook. Prvo probaj sa drugim telefonom otvoriti taj fajl. Trebalo bi da se u imeniku nalazi "import" opcija ili jednostavno pokrenes .vcf fajl iz explorera.
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Koji je to mobitel?
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    udjes u imenik,nadjes opcije imenika i imas import opciju
    nadjes gdje ti je snimljen taj fajl na kartici i ubacis ga
    ovako bi trebalo da radi,ako taj tvoj mobitel uredno ocitava taj format
     
  7. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Kad bi rekao koji je samsung u pitanju bilo bi lakse objasniti. Mozes i na gmail-u importovati taj fajl, pa onda uraditi sinhronizaciju accounta, a svakako je laksa opcija uraditi import iz imenika ako je andorid telefon u pitanju.
     
  8. avduka

    avduka Aktivista

    imenik je snimljen znaci sa LG T565b na memori karticu.....a taj fajl bi trebao da otvori Samsung S5230 Star.
    mobiteli nisu moji nego od prijatelja.....fazon je sto je on nosio tu memori karticu nekom coiku u mobi shop i ovaj mu rekao da nema nikakvog imenika snimljenog na kartici....pa sam ja uzeo tu memori karticu pa kad sam dosao kuci ubacim je u card reader i nadjem imenik naravno u folderu Others!
    e nisam se vidio sa ovim prijateljem da mu vratim karticu i probam ubaciti taj imenik.....ovaj iz mobi shopa mu je znaci rekao da nema nikakvog imenika snimljenog ili da ga samsung nemoze prepoznat pa cak nije mogao da nadje taj imenik ni sa LG-jemsa kojim je i snimljen imenik...e jel moguce sad da se sad mi ovdje zahebajemo jer coik koji drzi mobi shop nezna naci imenika na mobitelu?????!!!!!!

    Ja sam probao sa nokiom 7230 da otvorim taj isti imenik sa memori kartice ali ga nokia nemoze otvoriti...vidi fajl ali ne podrzava taj tip fajla...
     
  9. avduka

    avduka Aktivista

    ovaj import imenika na ovom samsungu nema....ima ono kopiranje imenika izmedju telefona i sim kartice ali izmedju telefona i memori kartice nema....
    nadjem vcard fajl kroz brovsver ali samsung ga otvori samo kao jedan kontakt koji je prvi u imeniku ostalo nista...
    na kraju sam otvoro ovaj Vcard fajl sa ofisom ...snimio kao word dokument...stavio jaranu na stik...i idi reko ovo otprintaj i onda u te papire zamotas taj samsung i u dzep....ehhehe
    sretan ja ...jaran presretan sto je nasao sve brojeve samo kaze nek ih imam...:)
    Hvala svima koji su pokusali pomoci!