Preporuka DvD/rw

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by RaP, Sep 8, 2009.

  1. RaP

    RaP Komšija

    Hm danas mi ovaj PIONEER DVD-RW DVR-215L ( modan ) otkazo nece da cita neke DVD-ove neke DVD-ove koji su puni ocita ih kao prazne, kada snima javlja power calibration error i tako izgleda da je crko razocarenje pravo od Pioneer-a nije snimio total 40 DVD-ova i par duallayera a do sada sam imo ( neznam modele tacno jbg. )
    Asus ( ATA)
    LG ( SATA )
    Samsung ( ATA )
    Pioneer ( SATA )
    I zasad mi se Asus pokazo nekako najbolji ako ima neko licnu preporuku da uzmem nesto sto moze trajat a da necrkne svakih 3 -4 mjeseca ( cim garancija istekne ). Po mogucnosti da se ima nabaviti u ingelu ili u imtecu.
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    NEC 7200S ima preporuku od mene.
     
  3. JVC

    JVC Overclocker

    Pioneer 216D, LG, meni rade vise od godinu, a da przim, przim itekako.
     
  4. RaP

    RaP Komšija

    Ma nebi Pioneer nikakvog zasad da je zlatan koji model LG ? Mada kad sam imo ja LG bio sam zadovoljan isprzio je ma neznam tovar CD-eova i DVD-ova i kad sam prodavo komp prodam i njega i kupim ovaj pioneer.
     
  5. Juka

    Juka Komšija

    Imam ASUS-a od feb. prosle godine i mjesecno sprzi 20/30 kom. cd-dvd, imam osjecaj kad bi mu ubacio krisku salame da bi mi ocitao sastojke :lol: , eto ne znam kakva su ostalim iskustva s asus'om, ja bi i njeg uzeo u obzir....
     
  6. JVC

    JVC Overclocker

    Pise ti u potpisu koji, sprzim sa njim oko 100 Cd-ova i DVD-ova mjesecno (sta se moze recesija) i nikada problema samo niposto neuzimati Traxdatu i slicne medije sa Ritek oksidom koji jesu dobri, ali LG ih mrzi iz dna duse.
     
  7. pac

    pac Komšija

    Moja preporuka ti je NEC imao sam jednog doduse stariji je model, przio je ok 15 dvd-ova mjesecno preko dvije godine.
     
  8. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    To je danas vise stvar srece koliko ce DVD-RW dugo trajati.
    Imao sam razlicitih iskustava ali opet se sve nekako svede na srecu.

    Trenutno me najbolje sluzi NEC.
     
  9. RaP

    RaP Komšija

    Hm evo izgleda da nec vodi a nisam ga nikako imao :)
    Ma jasta nego sreca nego aj konta covjek kad kupuje necu onaj ocu ovaj kao ovaj bolji na kraju isto smetlje sve
     
  10. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ne znam o cemu toliko raspravljati kad je dvd-rw 40KM. Svaki ce posluziti vise od godine, a ako ne posluzi ima garancija. Mislim da se vise paznje treba posvetiti odabiru medija i samom kvalitetu zapisa. S te strane, preporuka za pioneer 216D i gore spomenuti nec 7200s.