Preporuka(usporedba) mob-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by veN, Aug 27, 2007.

  1. veN

    veN Aktivista

    Pozdrav ljudi,
    nadam se da vam nece biti pegla da mi preporucite jedan od ovih mobitela , ili pak neki bolji do 270 KM .
    Razmisljao sam o 6280, 3250, n70, v3x, w810, w800,k610, d600,d900
    znam da ima previse modela al eto ja samo trazim da ima 2mp kameru, podrsku za karticu i dobar, al ono glasan zvucnik.
    hvala dobrim ljudima na buducim odgovorima
     
  2. FeyzA

    FeyzA Aktivista

    n70 ili w810, drugi ima bolje sluske, zvucnici su tu negdje, a oba su daleko bolja od ostalih (moje misljenje)
     
  3. dHM

    dHM Aktivista

    ja bi uzeo w810, imao sam prije svasta, sad sam uzeo k810i, inace prvi SE da imam i stvarno mislim da su pravo dobri mobiteli, skroz sam zadovoljan
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Velika prednost N70 je Symbian OS al zavisi da li ti treba brz telefon(W810) ili vise funkcionalan :wink:
     
  5. veN

    veN Aktivista

    pa ne znam , trenutno mi je najvaznije da ima jak zvucnik i da je taj software za pustanje muzike brz. a ne bih cisto htio da imam ono samo poruke , kamera, muzika , igrice tako da bi prije isao na symbian. a zasto 6280 ne dolazi u obzir? cuo sam da je dobar mobitel(kvalitet videoklipova super , velik ekran, i jak zvucnik)
     
  6. FeyzA

    FeyzA Aktivista

    Inace ne volim pricati o onome sto nisam probao (6280) , ali jedno znam a to je da sam protiv 'slidera' :D

    Sad, sve je do tebe, ja sam za w810 :D
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    1. N70
    2. W810
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

  9. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Nokia+Symbian= najjaca kombinacija u domenu mobilne telefonije ikad. U svakom pogledu. Nepoderivo. :mrgreen:
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Al isto tako i najnajnajsporija kombinacija, kao i najosjetljivija (virusi), ali ipak bi ja uzeo taj N70 :wink:
     
  11. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    evo kod mene prvi komsija ima 6280 pa ti mogu dat svoje utiske :D

    uglavnom taj slider ga zeza malo... evo nakon nekoliko mjeseci vec je poceo malo zezat... znaci teze ide... mobitel je onako fin... klipovi su dobri jer idu u vga rezoluciji (al zauzimaju puno prostora).. neznam fps al idu glatko... kamera nije bas nesto jer nema autofokus al opet moze posluzit... zvucnici su dobri, bas je naglasen dosta... ekran je isto ok, qvga i povelik je...

    po meni su mu mane taj slide mehanizam, zatim glomaznot, jer nekako izgleda debel a i velik kad se izvuce, pa onda tipke, jer su malo nezgodne za kucat (brojevi 1,2,3 se cak i tesko mogu stisnut buduci da su pri vrhu), software je mislim s40v3 i ima dosta stvari za njega... jos jedna stvar koja mi dosta ide na zivce je ta da kad si npr u igri ili programu i slucajno pritisnes ono crveno dugme odma izadje... fps u 3d igrama je prilicno mal, cesto trza (npr u Deep-u)..

    eto toliko sto se toga tice... ja licno nebi iso na taj mob... prije bi n70... taj mi komsinica ima :D i on je zakon naspram ovog... ona je dala d900 i malo doplatila za taj n70...
     
  12. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Onda ti,lutko, uzmi kakav sminkerski Samsung ili SE sa fabrickim SW i vidimo se na refreshu ove teme za jedno 3-4 mjeseca, jer cisto sumnjam da ti nece ispasti niti jednom u tom periodu.
     
  13. veN

    veN Aktivista

    e hvala svima ...
    odustao sam od 6280 bas zbog tog sw-a s40 i glomaznosti.
    Nasao sam n70 od 250 km i w810 sa 32mb karticom - 250km
    vjerovatno cu uzeti n70, samo da nadjem nekoga ko ga ima pa da pustim pjesmicu da cujem zvucnik ;)

    >ahmet
    komsinica ti se zeznula sto je doplatila, nasao sam 5 komada n70 <300 km a nijedan d900 <330 km :)
     
  14. vnm_

    vnm_ Komšija

    W serija i nema neki glasan zvucnik. daleko glasniji su zvucnici nekih samsung modela u poredjenju sa mojim W800, ali zato je zvuk mnogo losiji.

    rekoh posto trazis BAS glasan zvucnik da to napomenem...
     
  15. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    ma ko ce je znat :D ona mijenja mobitele ko carape... mozda i laze, a mozda joj je ko i u uvalio... :D
     
  16. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    ta mora da je totalno opicena, jer dati d900, telefon sa 3,2megapiksela kamerom, autofocusom, odličnim videom, savršenim dimenzijama i dizajnom, fantastičnim ekranom (jedan od najboljih koji sam vidio u toj klasi telefona) za n70 i još doplatiti za telefon koji je lošiji od d900 mi je, blago rečeno, glupost.
     
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    d900 je skart.. znas sta mi ih se vratilo sa kvarom na kameri ili display-u... haman svaki 2.... 6280 sam kupio burazeru u 10. mjesecu prosle godine i on je prezadovoljan (nije nesto aman zahtjevan) ali nikada nije imao problema sa njim. Klizac radi ko' doxa, video clip 640x480@30fps je perverzno dobar, mnogo bolji nego na mojoj nokia-i. jedino sto mene nervira pravo je nacin na koji imenuje slike. ako imas sliku slika1, slika2, slika3 i izbrises slika2, sljdeca koju uslikas ce se zvati slika2 :s i zamisli imas 100 slika i izbrises 48 i uslikas nesto on ti je ubaci negdje u PM... i haj trazi :) kamera 2MP po danu dobre slike, malo je osjetljivija po mraku ali daleko da je losa (za mobitel)