Preporuka za DDR3 memoriju

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by pac, Oct 7, 2011.

  1. pac

    pac Komšija

    Poz dali mi mozete reci koja od ove dvije memorije je pouzdanija/stabilnija/oc-abilnija uglavnom bolja razlika je u 1,5KM

    Exceleram Black Sark CL9 E30122B ili Kingston Hyper-X Blu DDRIII 4GB 1600MHz, KHX1600C9D3B1/4G

    Hvala
     
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    To je relativno standarni ddr3 1600mhz ram, nish specijalno, tako da ti je svejedno, a to za klokanje moras malo srece imat.
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ako je od ta dva, onda Kingston.
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    I ja bih prije Kingston, ali ne zbog boljih performansi, pouzdanosti, oc-a ili sta vec, vec iz razloga sto ces kasnije kad budes dodavao jos memorije lakse naci Kingston koji je preplavio nase trzise, pa bolje upariti iste :D
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da, ali i radi lakse eventualne prodaje.
     
  6. KingT

    KingT Veteran foruma

    Moj glas za Kingston..

    Vec godinama koristim Kingston RAM i bez ikakvih problema ..

    Zapravo upravo imam taj Kingston Hyper Blu 1600MHz 4GB RAM (KHX1600C9D3B1/4G) u svojoj masini,danas uzeo u Baricu dva modula i rade kao sat (kod mene na 1400MHz CL8, 1.65V mada mogi bi i CL7 :wink: )..
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    Dobro to pravo, meni dominator nece da radi na CL7 na 1600 Mhz, moram jos malo to prouciti.
     
  8. KingT

    KingT Veteran foruma

    Evo kako izgleda memory bandwith score sa DDR3 @ 1380MHz CL8 i sa sa DDR2 @ 920MHz CL5:

    [​IMG][​IMG]


    Sasvim dobar score za 775 platformu..
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    Nije dobro, nego odlicno.