Preporuka za HD sat resiver

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by kolinsb, Nov 13, 2012.

  1. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pozdrav radni narode :) planiram kupiti HD satelitski resiver, naravno ici ce uz njega i motoric (koja je razlika izmedju motora DM2400 i DM3800, sem sto je DM3800 mrvu brzi. da li DM2400 ima metalne zubcanike?). Isti ce biti spojen na CS server. Trebala bi mi preporuka sta da kupim u cjenovnom rangu do 180KM. Preferiram Digitalis d.o.o, jer tamo mogu dobiti neki popust, tj. po VP cijenama :) Znaci nista specijalno. Najvise me zanima ta stabilnost izmedju resivera i CS servera, da pucanje veze nije uzrokovano samim resiverom i sl. :) neki mi preporucuju dreambox HD, kao s njim neces imati problema. to znam i sam, jer taj resiver kosta 300+ KM-ova, a to mi je mnogo :( vjerujem da se moze naci neki kvalitetan i pouzdan i u ovom cjenovnom rangu koji sam naveo. Unaprijed hvala na svim prijedlozima i sugestijama :)
     
  2. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ja imam DM500HD i najobicniji optibox motor, nemam kutije, vjerujem da je DM2400. Boljeg resivera za 350KM neces naci. Motor nikad ni najmanjeg problema.

    Sa jeftinim HD resiverima sa mrežom i linuxom nemam iskustva.
     
  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    a sta je s ovim DM800HD? on je u digitalisu 340KM (dok je taj tvoj DM500HD 430KM), s tim da bih ga mogao dobiti jeftinije. ali i dalje mi je to mnogo para samo za resiver :( btw, nisam ja insistiro da na resiveru ima linux... samo da radi i da je veza sa CS serverom stabilna da se normalno mogu gledati kanali bez pucanja veze, sjeckanja i sl.
     
  4. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    DM800HD je dosta stariji i hardverski losiji, uporedi ih na Googleu. Vidjet ces sta mali 500HD ima, a 800HD nema. Taman da opravda toliku razliku u cijeni.
    500HD je u Digitalisu bez PDV-a cini mi se 369KM. Imas ga i na piku oko 350. Ne znam za ostale resivere, eventualno ovi Alien amiko.
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa da, tako i jeste s PDV-om:

    DM500 HD
    DreamBox
    4044845050215
    Mem. Neogranicno, SPDIF, SCART, HDMI, uni. citac,
    USB, LINUX, e-sata konektor, 400 MHz
    GARANCIJA + (testirano prije isporuke)
    429,00

    a sta je s ovim Optibox resiverima, tipa http://www.optibox.cc/?q=product&id=86
     
  6. donjapa

    donjapa Overclocker

    Pozdrav drugari, koristim stari DM box a volio bi malo da se upgrejdujem. Koji su HD resiveri aktuelni? Preporuke, stranice, cijene etc., sve je dobrodoslo.

    Hvala!
     
  7. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Koliko para?
     
  8. donjapa

    donjapa Overclocker

    Nije bitno, koliko para toliko muzike - toga sam svjestan. Recimo do jedno $200 ako ista moze, ako ne moze vise para.
     
  9. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Evo ti cjenovnik digitalisa pa prelistaj malo.
     
  10. donjapa

    donjapa Overclocker

    U svedskoj sam pa bi uzeo sa vana, npr. Engleska bi bila idealna:

    http://www.sat-shop.co.uk/p780/Amiko-SH ... -(DVB-S/S2)-Linux-Dual-Boot-Satellite-Receiver/product_info.html

    Moze li se ovakvo nesto uzeti da zamijeni DBox, ili ima neki preporuceni?

    Punac je skoro uzeo u BH bas Amiko SHD-8360 CICXE (189 KM na digitalis), ja mu dofurao avionom, ali je platio 220+njegov box stari...

    Misljenja?
     
  11. donjapa

    donjapa Overclocker

  12. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

  13. donjapa

    donjapa Overclocker

    Imam vec onaj Lenovo sa kolutom onim sto se furao davnih dana jos :D

    Ako je 20 dolara nov, sta je to jeftino onda :) :) :)
     
  14. avduka

    avduka Aktivista

    a ja koristim almu s2200 FHD vec dvije godine i nista mi ne fali...:)...cs pici uredno...a ona je 150km bila prije dvije godine...:)
     
  15. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kad si već uradio bump teme, Cloud IBOX 2 je fina mašinica za male pare.
     
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ja imam EVO Enfinity, i eytra sam zadovoljan :) :) kosta oko 280KM cini mi se....
     
  17. ljiljan

    ljiljan Aktivista

    moze li mi neko objasniti kako ovo fercera sa satelitskim kanalima? nisam to nikada imao, a ponuda telecoma i telemacha je katastrofa ili preskupa pa bih da vidim isplati li se uzimati satelitsku.

    mene sve sto interesuje da mogu gledati sport i filmove tj. nesto poput sportkluba i hbo, po mogucnosti HD. da li je izvedivo i kako... i naravno koliko sve to kosta?
     
  18. black

    black Komšija

    beIN sports ima dosta sporta , a HBO AXN itd imas u dosta paketa.Koliko se isplati ne znam.
     
  19. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Sportklub ti nikad nece na um past pored ponude sporta u HD-u na satelitu. :)

    Postoji mnostvo HBO izdanja, zavisno od lokalizacije kanala. HD takođe.
     
  20. ljiljan

    ljiljan Aktivista

    ma ne treba mi sportklub nego nesto na fazon toga da mogu gledati ligu petice. samo da su HD ti sportski kanali i filmski kanali, ostalo sta zapadne :D

    gdje da pocnem. na nuli sam sto se opreme i znanja tice.