Preporuka za HDD (1 TB)

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by mirza.oo, Dec 30, 2008.

  1. mirza.oo

    mirza.oo Novi član

    Pozdrav svima,

    Treba mi preporuka za dobar HDD od 1 TB (moze i vise :) u Sarajevu. Sada ja koliko se razumijem u diskove vazno mi je da su rpm 7200+ i da je disk pouzdan jer cu tu cuvati vazne podatke. Eh sad moram reci iako do sad hvala Bogu nisam nikako imao taj disk faliure ili nesto slicno, opet ne zelim ni da ga imam ikako tako da jos jednom moram reci da mi je ta sigurnost i pouzdanost najvaznija. Ako bih uzeo taj drugi disk mislio sam ga staviti u raid 0. Jos da napomenem kako je uredu i externi disk


    Hvala unaprijed :)
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Svi su 7200rpm. Gledaj da bude s 32MB cachea, a sto se branda tice, i nemas neki izbor da mozes fulati. Znaci, obratiti paznju na cache i garanciju. Imas izbor izmedju samsunga, wd i hitachi diskova.
     
  3. GW

    GW Moderator

    Sigurnost podataka i raid 0 ne mogu ići u istu rečenicu. Znači disk neka bude solo, osiguraj mu dobro hlađenje (ja ne bih išao iznad 35 stepeni) i pravi backup za slučaj da disk uprkos svemu rikne.
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nisu bas svi, pazi na WD GP seriju, oni se vrte na 5200rpm, iako WD navodi da je brzina - varijabilna. :lol:
     
  5. mirza.oo

    mirza.oo Novi član

    evo nasao sam jedan u imtecu

    WD Caviar 1000 GB; WD1001FALS; 32 MB, SATA2, 3,5", 7.200 rpm

    ne izgleda mi lose a i cijena je ok 280 km
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    prvo ti nazovi Imtec, 80% stvari koje su na cjenovniku oni nemaju na stanju
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma