Preporuka za produžni kabal

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by MadbaLL, Mar 4, 2013.

  1. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    trebao bih uzeti produžni kabal sa 7 utičnica, na njemu će biti komp, modem, ruter i tv. pa bi mi trebala preporuka koji da uzmem i gdje (znači da je kvalitetan, a ne bofl roba)?

    već imam neku naponsku zaštitu na utičnici na koju bi išao taj produžni.
     
  2. Tyger

    Tyger Aktivista

  3. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

  4. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    hvala, pogledat ću u obiju imaju li takav sa minimalno 6 utičnica (7 bi bilo idealno).



    ok, ali gdje naći?

    gledao sam imtec, većinom imaju sa 5 utičnica, to mi je premalo.
     
  5. chivas

    chivas Novi član

  6. Tyger

    Tyger Aktivista

  7. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    hvala drugari ;)
     
  8. Pionir

    Pionir Overclocker

    Imam slican produzni sa par uticnica za elektricni sporet/stednjak. Kod mene je (mislim) 2800 W i kada ukljucim vise od 2 plate + rerna - izbaci.

    Ne vidim na ovim kablovima koliko je W...da ne kupis neki koji nece moci pogurati to sve ili da bude previse...
     
  9. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    sličan kojem od gore spomenutih?
     
  10. chivas

    chivas Novi član

    P=U*I*cos(fi)
    Pojednostavljeno Snaga=volti x amperi, ovi gore su čini mi se 10A pa slijedi da im je snaga oko 2kW
     
  11. Pionir

    Pionir Overclocker

    Pa izgledom je nekako isti...ne znam sta da ti kazem...ima 3-4 uticnice, svijetlece 1/0 dugme i ima mali osigurac koji se utisne i kabal radi. Kad potrosaci povuku puno struje, taj klincic iskoci :D

    Ali ti neces na njemu elektricni sporet koristiti pa ti zbog toga sugerisem, jer racunar je 300-400W, a plata je oko 1000w...mozda su ovi puno jaki/slabi za tvoju namjenu...

    Znaci, nek ti objasni neko ko zna bolje od mene.

    Mislim da sam ja svoj kupio u Almy Bau-centru, imas u Sarajevu ili se ta ista firma zove Gradiz...