Preporuka za server

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by burner, Nov 1, 2007.

  1. burner

    burner Aktivista

    Treba mi preporuka za neki entry-level server računar. Vrtio bi Windows Server 2003 i "opsluživao" nekih 30-ak računara (često aktivnih samo 6-7), a najviše služio kao mail i web server. Iskreno, do neki dan nisam ni razmišljao o serverima, tako da ne bih znao dati detaljnije upute. Ako nekoga zanima, mogao bih "iskopati" poneku informaciju.
    Pretpostavljam da mi ne treba ništa veliko, jer sada tu funkciju vrše dva zastarjela Dell-a sa po 1 GiB RAM-a i Xeon-ima na 1.8 GHz (tačnu oznaku ne znam). Kakav je onaj na Slavoljubovoj početnoj?
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Uzmi kakav polovan server, prijelj se rijesio problema prelaskom na brend server sa handmande konfiguracija.
     
  3. burner

    burner Aktivista


    Ne bi išlo tako, jer je firma u pitanju. Ko sve prodaje servere kod nas? Budžet je okvirno nekih 4000 KM.
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    Imas u Irisu Dell servere, IBM-a radi DISTi, za HP servere ne znam.
     
  5. Almir

    Almir Komšija

    Za te pare možeš samo uzeti 'bolji računar' koji će raditi super, ako je u pitanju samo web i mail.Ali obično se tu doda još par stvari pa se umiješa backup pa diskovi i onda debelo maši tvoj budžet.
     
  6. burner

    burner Aktivista

    Dobro, kada si već tako stručan, možeš li mi reći šta fali serveru navedenom u prvom post-u?
     
  7. Looney

    Looney Komšija

    @burner

    Server kod Slavoljuba vrijedi tih para. Samo uz njega stavi i kakav fin UPS ;)