Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ma ništa ja to nisam pohvatao nemam kad da se zajeb. Vidim da ima pun q nekih stvari. Punim ono do 85% stavio sam protect battery i na 20% stavim na punjac a s vremena na vrijeme ispraznim i do 100% napunim
    Poslaću sutra info o bateriji. Evo prije 6h sam napunio na 85% sad je na 64%

    Sent from my S23 using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Moze vala...ja koristim sve te telefone i ovakvo nesto moze napisati samo ko koristi jedan telefon a ne neko ko ih svakodnevno cacka i testira.
    Mnogi od vas se hvatate nekih problema od prije 4-5 godina i spominjete ih sada u 2024. godini a to sto vi spominjete i pisete,ne postoji vise.MIUI trenutno nema nikakvih bugova i radi savrseno,isto kao sto radi i One UI 6...evo zadnjih dana stalno samsung telefoni po rukama,na svakom dodje update za One UI 6.
    Ako je telefon trsljuga,tipa A14,nema tog softwarea koji ce ga ubrzati i popraviti.Evo jucer cackao A14,bio na android 13 i One UI 5.1 ...smece koje sjecka i jedva bilo sta otvori,uradim update,isto tako radi.
    Na jacim telefonima,A54,radi gladje i bolje ali nije nivo S22 ili S23 koje sam isto koristio zadnju sedmicu.

    Sada Xiaomi...na jeftinim i slabijim telefonima,vuce se i ono,radi ali nema fluidnost...imao redmi 13c neki dan,malo ga cackao,jos je model sa 8/256 i dzaba.Nikakvih bugova nema ni problema,samo vidi se da je entry level.Onda Redmi Note 12 Pro 4G...leti bolje nego A54 i sve fercera.
    Kod mene Xiaomi 11t i sve leti,instant,vrhunski telefon.

    Jedino sto se ne moze porediti su klase telefona...ne mozes porediti S seriju sa Note serijom od XIaomija ili entry level sa midrange...po klasama se mogu porediti i ako Xiaomi nije bolji u nekim modelima,nije ni gori.
    Evo sada predstavljena kod nas Redmi Note 13 serija...brutalni telefoni Note 13 pro i jos bolji Pro+

    Bezveze vise ove price,ne valja ovo,ne valja ono,od ljudi koji koriste jedan telefon i ne cackaju i ne znaju ni kakvi su modeli ni kako rade.
    Dzaba pricati...
     
    Ajdin87 likes this.
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Evo koji su najprodavaniji modeli telefona u 2023. godini...
    Kod Samsunga A14 i A04e...udarna brigada :D ...dakle ono sto je najjeftinije,trsljuga :D

    A i kod Xiaomija,isto trsljuga model.
    I usput cestitke Applu,koji je pokosio sve i to u premium kategoriji.

    [​IMG]
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Eto samo ti čačkas mi nemamo dodira sa drugim uređajima.
    Za te Kineze davati lovu koju trenutno traže je ludilo.
    Da najbolje na svijetu rade ovaj skin androida koji liči ma ios tj mrtva kopija mi je dovoljno to da zaovidjem. Da mi se koristi ios kupio bih iphone.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    dino73n and aNaToMiC ! like this.
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    A ti si isto bitan faktor u 7 milijardi ljudi na planeti.
    Jedno je da ti se nesto subjektivno ne svidja a drugo je da se 4 godine supljira sa istom pricom i glupostima.
    Evo meni je MIUI ljepsi i prakticniji za koristiti nego One UI a koristim oba.
    I to je isto subjektivno ali ja ne pljujem po Samsungovom skinu,kao ti i ostali po nekim drugim.Naravno bez ikakvih dokaza za svoje pljuvanje
     
    Ajdin87 likes this.
  6. nivla

    nivla Komšija

    moj kolega koristi xiaomi sluzbeno u klasi 600-800km modele, tako mu firma kupi
    prosli model iz F serije stalno neki problemi fantomski tj prestane mikrofon radit, te iznenada reboot ovo ono, sad je dobio novi telefon zbog tih problema gdje mu ne radi dual standby, tj posto ima dvije kartice kad na jednom broju prica na drugom nedostupan i nema mogucnosti da bude drugacije, dual standby ima a14 ali i mnogi stariji xiaomi modeli

    drugi je isto tako kupio note 10 pro cini mi se, u 1.5godinu koliko ga je koristio imao je nekoliko boot loops problema iznenada, tipa prica na mobitel pa se isti ugasi u sred razgovora, samo ga factory reset moze dozvati

    dakle ne govorim ovdje o stekanju, fluidnosti i slicnom nego najosnovnijim stvarima koje se ne bi trebale desavati
     
  7. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    @Haker evo neke statistike. Prije 18h20min skinuo ga sa punjaca sa 85% baterije. Sad sam na 22% tj 21 dok ovo pišem.

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa nije ti neki on screen time.
    Evo kod mene, sinoć ga napunio, dakle, stajao cijelu noć na stand by i evo od jutros ga koristim.
    Sad zavisi sta radiš na telefonu, ja ne igram igre, ne gledam yt, od društvenih mreža instagram par min i Twitter par min.
    Pogledaj dole pod detaljno, vidi ima li nesto neobično, tipa one ui da li ima visok postotak potrošnje
    [​IMG]

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  9. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    @nivla jbg meni su zadnja tri telefona bila xiaomi i ja stvarno nikad nisam imao problema sa njima. Sve je radilo tip top

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    Ajdin87 likes this.
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    @SpookyMoO vidiš kod.mene kako je ravna ta linija dok je stajao preko noći i kako polako pada, kod tebe ravna dok je stajao ali kada si krenuo koristit rapidno pada, vjerovatno neka aplikacija dobro vuče..

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    SpookyMoO likes this.
  11. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ja nisam zadovoljan sa baterijom kod Pixel 7 pro, zapravo nisam nikako zadovoljan.

    Spasava opet kad covjek kod kuce radi, pa lagano moze ustekati, ali da moram negdje na teren i oslanjati se na telefon, to bi vec bilo izazov.
     
    Haker and SpookyMoO like this.
  12. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    @Haker pa to i jeste problem. Jel ga skinem sa punjaca on za par sekundi na sa 85 na 84 dosta brzo se troši ali realno nije mi jasno sto su stavili ovako mal kapacitet. Izgleda sto skuplje to vise žele da što prije shebes tel da kupiš novi.
    Ali tel sam prezadovoljan. Pogotovo ovaj Dex je fenomenalan
    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ovaj telefon ima izvrsnu bateriju za ovu veličinu, kod tebe je nešto cuga. Evo imam 2:40h sot 30% potrošio, vala ga drndam od jutros plus stajao cijelu noć.
    Otiđi na bateriju pa view details

    Eto kod mene, kontam možda ti je nov pa dok sistem ne skonta sve. I meni nakon vecek updatea zna par dana cugat, tada je taj one ui u vrhu potrošača

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
    [​IMG]
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    6 godina kako koristim Xiaomi telefone,nikada mi se ni na jednom nije desila nijedna stvar koju si ti naveo.
    Da jeste,ne bi po 2 godine koristio nesto sto ne radi ili me zeza.Ne kazem da neki modeli nisu imali probleme ,kao recimo 10T sa virtuelnim senzorom blizine ili neki drugi sa nekim bugovima u MIUI ali eto,kupuje raja kineske verzije,koje nisu za nase teziste i vjerovatno su to razlozi sa nedoatatkom svih LTE bandova i problemi s mrezom.
    Kod mene je avaki Xiaomi koji sam imao bio GLOBAL verzija i svi radili savrseno.
    Na njima i MIUI ili bez bugova ili neke sitnice koje ne smetaju u radu.Ali ovo imaju bas svi proizvodjaci a i razni model ali ono sto mene nervira je kada mi dodje neko ko uopste ne koristi Xiaomi i prica kako MIUI ne radi dobro u 2024. godini.A radio je dobro i u 2021. godini
     
    Ajdin87 likes this.
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    Mene nervira ono njihovo security nesto kad snimas i brises aplikacije, reklame u samom sistemu... kcerka ima Xiaomi note 10 i jeftin je telefon haos, ali je i los :D
     
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Reklame se uklone u dva ili tri klika...imas 3-4 xiaomi aplikacije u kojima su ukljucene preporuke i reklame a to su security,theme,cleaner i mozda jos jedna.Udjes u settings od te tri aplikacije i iskljucis rucno.
    Druga opcija a na kojoj pada 99,5% korisnika je da prilikom prvog postavljanja telefona,ne iskljuce sve gumbe vezane za reklame i slanje dijagnostickih podataka.
    Evo daj meni taj telefon i ja cu napraviti za 1 minitu da nema nijedne reklame na njemu.Dakle,nije do telefona,nego do korisnika.
    Treca opcija je instalirati adguard vpn (najbolja opcija)
    Meni je neshvatljivo da ti ovo ne znas odraditi djetetu
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja trenutno u kući note 10pro i jedan tablet, ne znam model ali sam ga platio 600km, ima mid range spec. Prije toga par xiaomija, bilo u porodici. Imam I a34, ja koristim s23 i ipad, otac imao iphone do neki dan. Ne treba mi zippo čačkaš da znam kako ti uredjiji rade i koje su prednosti/mane

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ti pises uopsteno...napises ne valja MIUI i sada kada to cita neko ko nije koristio Xiaomi,pomislio bi da telefon ne radi uopste.Cista laz i podvala.
    Pisao sam 10 puta,kupujte global verzije i nece biti problema,pisao 10 puta kako reklame iskljuciti (ovo imaju svi telefoni i proizvodjaci,ne znam sto se fakturise Xiaomiju?),pisao 10 puta kako zakljucati chat aplikacije u memoriji i iskljuciti battery saver i staviti bez restrikcija i milion tih nekih osnovnih podesavanja i onda opet dodje neko i kaze ,evo ima reklame ili nece da mu zvoni viber.
    Ko zna podesiti telefon,sve radi savrseno i ja nemam potrebu tu braniti ili pljuvati Xiaomi,jednostavno radi kako je i zamisljeno.Kome ne radi,nije dobro nesto nastimao,barem ove osnovne stvari
     
  19. Picoooka

    Picoooka Komšija

    ...
     
    Last edited: Feb 1, 2024
  20. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Boga mi nije sve ni do drugih zippoo.

    X ljudi koji neće/ne žele/ne znaju da se bakću oko toga i žele da im telefon radi kako treba out of the box kada ga kupe a ne da oni moraju tweakati, googlati i istraživati da bi telefon radio bez nekih zajebancija.

    Ne serem po Xiaomiju, ocu i majci sam nabavio iste jer za taj range su odlicni telefoni i dosta vise pruzaju nego Samsung npr, ali meni se lično gade neke stvari. To themes reklame kad sam vidio i slično. Zašto ja takvih pizdarija, i mislim općenito, nikakvih nemam na svom prahistorijskom P20 Pro? Znači može se.
     
    Ajdin87 likes this.