Preporuka za Socket 775 Crossfire Matičnu Ploču

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Stryker, Jul 5, 2014.

  1. Stryker

    Stryker Komšija

    Pozdravljam sviju, nadam se da uživate na stranicama hardwarebase.net foruma.

    Potrebne su mi preporuke za matičnu ploču socket 775 sljedećih karakteristika:

    - da podržava crossfire mod (imam jednu ATI 5770 pa u budućnosti, želim nabaviti još jednu, ako Bog da)
    - da podržava 1600 ili eto 1333 MHz FSB (želim joj u budućnosti uraditi Intel Xeon Quad Core Socket 771 mod - najjači što podržava, ako ga uspijem pronaći)
    - da ima četiri slota za RAM (DDR2 a najbolje bi bilo da podržava DDR3 RAM memoriju) za 8 GB ili više memorije
    - po mogućnosti da ima odličan 5.1 ili 7.1 integrisani zvuk

    Dakle, ta bi ploča bila za neki moj lični "ćejf" zato što mi se ne ulaže u noviju tehnologiju a sa ovim relativno mogu skromno uživati i u najnovijim igrama (s obzirom da igram na nižim rezolucijama).

    Ako neko zna matičnu ploču ili ploče navedenih i/ili približnih karakteristika bio bih sretan kada bi mi to ovdje napisali.

    Trenutno imam ASUS P5K SE i malo mi je "muhanasta", tj. ne radi joj integrisana zvučna karta bez obzira što sam flešao na nekoliko različitih verzija BIOS-a. Ona je inače odličan model za "igru", odnosno overclock i sl. (1600 MHz FSB)

    Slobodno možete davati vaše konstruktivne prijedloge i kritike, zaista se radujem našoj komunikaciji.
     
  2. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  4. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Vidio sam ak sta ce mu ima sve ostalo sto je btnije
     
  5. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Nek proda tu 5770 i uzme gtx560 ti 2gb koja mjenja crossfire 5770
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Neka ipak proda sve i ide na novu intel platformu :) Igranje na niskim rezama sa tim starim cpuom ga nece spasiti.
     
  7. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Onda bi to bila ova asus maximus formula sa ddr2 ramom sto je linko Reventon ako bas hoce crossfire
     
  8. Stryker

    Stryker Komšija

    Ljudi, hvala na informacijama i vašem trudu. Nije mi "fazon" da "prodam sve" i kupim novije. Pitanje je kad i hoću li "prodati sve" a još veće je pitanje hoću li imati X stotina KM da kupim to nešto novije. Ovako mogu postepeno nabavljati komponente za svoj ćejf a počeo bih sa matičnom pločom. :)
     
  9. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Pa dal je ibavezan crossfire
     
  10. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Bolja ti je solucija ipak prodati tu svoju grafu i uzeti jednu duplo jacu
     
  11. Stryker

    Stryker Komšija

    Bio bi poželjan taj Crossfire a kad bude para, ako Bog da, uzeti nešto jače. :)

    Žao mi je napustiti socket 775, iritantno je što Intel prečesto izbacuje različite nove socket-e.