Prijedlog za velicinu i broj particija

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by dmr, Sep 11, 2008.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Cudno :) Nisu mi zamjenili u ingelu vec vratili pare. Ne da gazda da zamjenim za drugi kaze samo pare moze da vrati :mrgreen: . Da nije sta lose odradjeno kod ovih diskova pa nece vise petljavine. U genelecu ih povukli totalno sa cjenika.
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To bila neka defektna serija za Bosnu. :lol:
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ne znam. Evo bas gledam ima podosta slicnih situacija i u svijetu :)
     
  4. Ninja

    Ninja Komšija

    Ja sam svoj kupio prije desetak dana u Ingelu. Radi odlično zasad. Particije C i G su na njemu (fali oko 50 GiB koje sam ostavio za FreeBSD), a D i H su druga dva diska.

    [​IMG]
     
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kolko je kostao u ingelu?
     
  6. Ninja

    Ninja Komšija

    163,80 KM.
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    A nista valja ici na kakav 500GB WD sta da se radi :)
     
  8. Loki

    Loki Komšija

    I meni treba drugi disk, ovo 320 mi je postalo stvarno premalo a da ne pričam da hoću 2-3 OS-a da imam.

    Kont'o sam naručivat' ovu 640-ku iz Ingela al' sad si me prep'o. Sviđa mi se zbog brzine pa mi je teško sad uzimat' nešto sporije kad već ima takav disk po toj cijeni... :?
     
  9. Looney

    Looney Komšija

    Ako se ne varam ove 640ke iz Ingela su njihov lični uvoz dok 640ke u drugim shopovima su uglavnom iz KimTeca. Možda je taj belaj vezan samo za njihov uvoz.
     
  10. Loki

    Loki Komšija

    Daj reci gdje još ima da se uzme, ja ne mogu nigdje da nađem osim u Ingelu. (Gledao prije 2-3 dana bruku cjenovnika.)
     
  11. Ninja

    Ninja Komšija

    Svake dvije hevte otprilike u Ingelu nabave novu turu.
     
  12. Loki

    Loki Komšija

    Evo sjetih se ove teme.

    Znači sutra dolazi WD640 i sad me interesuje nešto oko particioniranja.

    Trenutno na disku iz potpisa je instaliran WinXP 32-bit na C: particiji a kako je ostatak diska podijeljen evo slika:
    [​IMG]

    Pored ovoga kad ubacim novi disk hoću da instaliram 64-bit Vistu.

    Znači XP 32-bit i Vista 64-bit. Jel' mi najbolje particionirat' novi disk po želji pa na njega instalirat' oba OS-a jer je brži od onog starog il' je pametnije držati različite OS-ove na različitim diskovima (ostaviti trenutnu instalaciju XP-a i samo nabacit' Vistu na novi disk)?

    Kasnije planiram i treći OS bez uklanjanja bilo kojeg od ova dva ali nikad nisam imao 3 OS-a u isto vrijeme tako da ću to razmišljanje ostaviti za drugi put kad mi baš bude trebalo.
     
  13. nFare

    nFare Komšija

    I taj WD je dosta brz disk tako da nemoj sad ocekivat neke spektakularne pomake :), ja sam svoj podijelio na 4 particije (dvije za OS, jedna igre i jedna storage D:), ako ti to sta znaci, a drugi hdd sam prvenstveno izbacio radi buke koju stvaraju kad su u tandemu. Inace mozes podijeliti disk na tri primarne particije i jednu "extended" kao storage, znaci bez problema mozes imati tri OS-a na jednom HDD-u (svaki na posebnoj particiji), ako sta ne grijesim.
     
  14. Loki

    Loki Komšija

    Napravio sam dvije particije od 100 GB i od 250 GB. Sutra ću odlučit' šta da radim sa ostatkom prostora na disku. :) Ipak je dosta brži od mog starog diska sad sam testove radio, nabaciću na thread o 640-ki.