Printer do 150KM

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Rodjo, Feb 18, 2010.

  1. Rodjo

    Rodjo Aktivista

    Koji printer za nekih 100-150KM, gledao sam ove ponude, od Lexmarka, Hp-a, pa me interesuje da li neko ima iskustva sa ovim modelima:
    HP Photosmart C4680, HP Deskjet F2420
    Lexmark X5650, X2670
    Ako neko ima neku preporuku bio bih zahvalan... Inace printer bi mi trebao trenutno za kucnu upotrebu a kasnije za firmu...
     
  2. apdejt

    apdejt Overclocker

    Mani se Lexmarka uglavnom
     
  3. eques

    eques Novi član

    Ako ti ne treba printer u boji, onda nemoj gledati te printere. Skupo ćeš proći sa potrošnim materijalom.

    Moj prijedlog je laser. Samsung ML 1640 (nešto manje od 150 KM). Startni toner je za oko 700 stranica, a poslije možeš koristiti originalni toner koji je nekih 110 KM (oko 1500 stranica) ili puniti toner (oko 40-45 KM u prosjeku)
     
  4. twofoldb

    twofoldb Novi član

    Do 150KM tesko da ces naci nesto dobro... Ako mozes uzmi si Canon PIXMA iP4700, on je negdje oko 200KM ali vrijedi svake marke...
    Mozes i pogledati da nema negdje starijih modela iP4200, iP4300, iP4500 - oni bi trebali biti jeftiniji... Ovi printeri imaju odvojene ketridze
    i lako ih mozes sam puniti. Jedan komplet boje kosta oko 35KM, a snjim mozes 3 puta da napunis ketridze.
     
  5. Rodjo

    Rodjo Aktivista

    Treba mi printer u boji, gledao sam za ovaj HP, toner je od prilike 40KM crni i 40KM u boji...

    Ako neko ima prijedlog za dobar printer neka javi, ne mora biti neki od ovih nabrojanih...
     
  6. JVC

    JVC Overclocker

    Ako je u boji nemoj gledati dalje od Canona pixima ili nekog HP-a, a tinte kupis + sprice i sam punis da neplacas nekome puno love za 5min. posla.
     
  7. GW

    GW Moderator

    Canon Pixma i fush tinta? Na znam baš za to. Dosta sam ih vidio začepljenih od šprica i fazona.
     
  8. Rodjo

    Rodjo Aktivista

    Mozel neki model konkretno... Ima neko snizenje u Plusu, Canon pixma 120KM..
     
  9. Hansel

    Hansel Komšija

    Canon Pixma IP3500. Ja sam ga prije godinu dana platio oko 120 KM u Genelecu. Inače po meni idealan printer.

    Ako ga nadjes negdje uzmi slobodno. Nećeš pogriješiti.
     
  10. JVC

    JVC Overclocker

    Ja kupujem kod Gide d.o.o i punim vec dvije godine nijedanom problem,a stampam slike i omote na njemu dok crno stampam na laseru, ali napominjem da sa ovim tintama nikad problema.
    nekazem da nema fusa koji uniste ketridje ali sa ovima nema frke.
    http://www.gide.co.ba./Refill/Refill.html
     
  11. blaf

    blaf Aktivista

    ako neko zna gdje u sarajevu ima kupiti Canon PIXMA iP4700?
     
  12. h2o

    h2o Aktivista

    http://www.cservis.ba/, a imas na tranzitu poslije Vraca, isto tako ima i na skenderiji neka radnja sa prilicno velikom Canon reklamom, prije semafora kada ides glavnom cestom prema centru.