Pristup zasticenoj mrezi preko acess pointa client modu

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by sava84, Aug 30, 2014.

  1. sava84

    sava84 Novi član

    Pozdrav, muci me jedan mrezni problem kuci od roditelja. Naime, postavljen je wirelless router, aktiviran je dhcp na njemu i ukljucio sam wpa2 enkripciju. E sada, trebam na spratu da spojim jedan komp na tu mrezu preko ap-a tp-link TL-WA500G. Problem mi pravi vjerovatno dhcp i ne znam kako da ga rijesim. Kad stavim static ip (naravno u skladu sa dhcp postavkama), unesem rucno dns, gateway i password, proradi net na par minuta pa opet nece, a ako pustim da preuzme automatski ip od routera, onda mi je patnja povezati se na ap interfejs jer ne znam adresu i ne mogu se konektovati na mrezu. Kako da namjestim da mi se automatski kaci na tu mrezu kao mobilni telefon?
     
  2. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Da li je AP spojen kablom na router ili radi kao Repeater?
    TP link uređaji su pounati po nepouzdanosti u prosljeđivanju DHCP paketa. Tako da ti je najbolje upaliti DHCP i na APu ali mu staviti drugi range adresa... npr 192.168.1.10 - 1.99 na routeru i 192.168.1.100 - 1.199 na APu. Stim da ručno postaviš adresu APa i da u DHCP uneseš DNS adrese od providera
     
  3. sava84

    sava84 Novi član

    Hvala na brzom odgovoru, postavljen je u client mode, znaci pretrazim mreze preko njegovog interfejsa i kliknem na connect. To radi vrlo kratko i onda nece. Znaci da podesim na ap-u staticki ip iz opsega routera, dns i gateway stavim router, a na ap-u jos podesim dhcp server u koji stavim range iz routera, samo ne od pocetka, da ne dijele po mrezi iste ip adrese, jesam dobro razumio?
     
  4. AdoSA

    AdoSA Komšija

    IP Routera 192.168.1.1
    DHCP Routera:
    IP Range: 192.168.1.10 - 192.168.1.99
    Default Gatway 192.168.1.1
    DNS (Dns adrese Providera)

    IP APa 192.168.1.2
    DHCP APa:
    IP Range: 192.168.1.100 - 192.168.1.199
    Default Gateway 192.168.1.1
    DNS (Dns adrese Providera)
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    nije vezano za ovu temu ali me zanima...mogu li ja kako sebi osigurati port ili sta vec na javnom wifi-u
    naime koristim net u jednom trznom centru i kada je puno ljudi,dolazi do zagusenja mreze i nestane interneta
    da li postoje kakve cake,programi,hakiranje ili sta vec,da osiguram sebi pristup routeru i da uvijek imam net,brzina mi nije bitna
    signal hvatam pomocu wifi antene u laptopu a imam i eksternu antenu,mada je ne koristim,jer je signal dobar
    sorry za off,mozda mi neko napise
     
  6. black

    black Komšija

    Ne mozes na to utjecati , jedino sto mozes ako router u tom kaficu ima standardnu sifru admin , mozes uci u postavke i resetovati router.
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    nema sifre ,AP je otvoren i brzina je 4 Mbps,odlicno radi dok ne dodje do zagusenja
    onda uspori a vrlo cesto i skroz nestane neta,pa sam mislio da imaju kakve "hakerske mirodjije" da se to sta podesi :D
     
  8. black

    black Komšija

    Mislio sam ako otvoris web konfiguraciju ili ti 192.168.1.1
     
  9. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Imas jednu aplikaciju o kojoj necu ovdje za android telefone protiv tih sto guse mrezu.Javi se na pm pa ti objasnim.
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pokusao sam sada da udjem ali nije sifra admin,neka je druga,tako da od toga nema nista :D
    evo brzina kada sve fino radi
    [​IMG]
     
  11. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Ako nemas pristup tom routeru onda nista od toga... Pogotovo ako je neki jeftini model
     
  12. anel007

    anel007 Komšija

    ima ima i mLogo je zlobna, jedna od rijetkih stvari koje mi fale na wp-u ali cisto zaebancije radi :mrgreen:
     
  13. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    :grin: jaaako zlobna ali korisna u ovakvim situacijama.