Problem: Cyclic redundacy check

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by AhmeT, Jul 2, 2004.

  1. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    To mi se često javlja.
    Nisam mogao instalirat Syberiu zbog tog smeća.
    Znam da nije do cd-a jer kod nekog može a kos mene neće nego se pojavi "to".

    Nekad mi se u pola filma to pojavi pa moram preskočit taj dio.

    U vezi čega je????
     
  2. vnm_

    vnm_ Komšija

    CRC error

    http://www.computerhope.com/issues/ch000430.htm

    "CD issues
    If the file is being opened from a CD-ROM it is possible the CD is dirty or scratched causing read errors. If the CD was burned it is possible that it was burned improperly.
    * Clean the CD-ROM
    * Re-burn the software"


    meni se to nedavno desavalo na jednoj starijoj masini sa ispravnim cd-ovima pa sam promijenio cd-rom...
    zatim je sve ferceralo bez problema, tako da zakljucujem da je bilo do toga
     
  3. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    moguce je i do cd-a , dobro provjeri imal ikakve prasine na njemu fino ga ocisti necim da je mehko , i pripazi da slucajno nema ogrebotine da nedostaje mala truncica onih boja ispod , uzmi TELESKOP ako :D treba da vidis :D , i meni se desevalo , i ja sam te poruke dobijo na starom ASUS 50x cd-rom-u. a sad LG 52x , odlican , samo ponekad se to pojavi , ali ocistim cd i sve u dure :D pozdrav svima
     
  4. 3xD_design

    3xD_design Aktivista

    CRC error.To bude do CD-a. Mozda do brzine na kojoj je przen ili kvalitete ili necega. Ljudi dobro kazu. Treba ocistiti CD, ali to u vecini slucajeva ne pomaze. Meni se desi da na DVD-romu se pojavljuje ta greska kada je CD unutra (film). A kada pustim na CD-RW, ne pojavi se CRC greska. Mora da je do brzine vrtnje CD-a te jacine ocitavanja. To je moje misljenje :lol: