problem hdd disk usage

Discussion in 'Računari i komponente' started by Kenan, Apr 6, 2018.

Tags:
  1. Kenan

    Kenan Novi član

    Kupio sam nov pc prije par dana solidnih specifikacija (ryzen 5 1500x, gtx1050ti, 8gb ram, 500gb hdd..win10).
    samo bootovanje racunara traje nekih 5min i kada se upali potrebno je cekati jos minut da sve dodje na svoje.
    disk usage na task manageru ode na 100% iako nista nije pokrenuto (svi procesi 0mb po s ili max 0.1mb po s)
    i zbog toga pc jako uspori i nekad je gotovo nemoguce ista otvoriti na njemu.. iako je nov i solidnih spec.
    sta bi moglo uzrokovati ovome?
     
  2. heroic

    heroic Komšija

    Disk je spor.
    Provjeri koji je disk, probaj vidjeti koji je tacno model. Ako je 2.5" (za laptop) i 5400rpm onda nemas puno izbora nego traziti nesto brze (SSD ili brzi HDD). Ako je 2.5" 7200rpm ili 3.5" disk (oni su generalno brzi, bez obzira na rpm) onda je mozda defektan.
     
  3. Kenan

    Kenan Novi član

    [​IMG] 465GB Western Digital WDC WD5000AVDS-63U7B1 (SATA)

    3.5" 7200rpm.
    dakle moguce da je defektan
     
    Last edited: Apr 6, 2018
  4. heroic

    heroic Komšija

    Meni tako izgleda, uzimajuci u obzir sve detalje koje si naveo.
     
  5. Kenan

    Kenan Novi član

    Da ispostavilo se da je.
    Uvalili su mi polovan dio...
     
  6. heroic

    heroic Komšija

    Nadam se da su ti zamijenili za novi i da je sad ok.
     
  7. Kenan

    Kenan Novi član

    Sad je sve ok , zahvaljujem
    Nevezano za ovu temu imam problem s googleom za koji ne mogu naci rjesenje..
    "Vasa veza nije privatna, napadaci pokusavaju ukrasti vase podatke..."


    Datum je ok
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Imao sam tih problema, pokusaj sa malwarebytes ocistiti sistem. Ako i dalje bude problema onda format i nanovo instaliraj win. Sa novom instalacijom chroma obavezno instaliraj poper blocker i adblock. Gledaj da ti je win defender "up to date".