Problem HDD IBM DTLA-307030

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by gile.ze, Jan 23, 2009.

  1. gile.ze

    gile.ze Novi član

    Pozdrav!! Problem sa navedenim HDDom! Prvih 2GB je OK, a onda grebanje! Ima li sanse da se skinu podaci?? Pokusavao sam sa nekim programcicima al opet tu zablokira i grebanje!!!! I tako ostane ukocen!!


    Hvala
     
  2. GW

    GW Moderator

    Easeus data recovery wizzard.
     
  3. vnm_

    vnm_ Komšija

    ako je to famozna deathstar serija diskova, dobro je i dosad dogurala.

    samo da napomenem da je jedna od misterioznih metoda koje su se spominjale po forumima, otprilike prije 5 godina kad su poceli da rikavaju ti diskovi, da pustis disk da padne sa visine radnog stola. cisto da znas ako budes dovoljno ocajan.

    uglavnom googlaj "ibm deathstar", mozda nadjes neku pomoc. ja nisam na brzaka uspio.
     
  4. gile.ze

    gile.ze Novi član

    Hvala, pokusat cu!!
     
  5. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    dzaba, da bi imao i teoretske sanse moras mazivo i vjerovatno lezajeve zamjeniti na tom disku, a to je pravo pipav i skup projekat
     
  6. gile.ze

    gile.ze Novi član

    Imao sam ja Deskstara od 40GB nekad, koji je zbog svog kapaciteta nasao drugo utociste, gdje jos radi!! I ovaj je dugo radio tj bio je koj jednog automehanicara koji je isto tako zbog kapaciteta mijenjao (etke, elze, itd sve je to ogromno). Kod drugog je odjedanput nestao sa popisa i pojavio se i poceo grebat, bar on tako kaze usta sumnjam da nije mu sta palo ili da nije kuciste cim streso dok je disk radio! Uglavnom da mi je bar slike scupat sa njega i ode on u smece!!!! :evil: :evil: