problem kod mrezne kartice

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by esmeraldo, Nov 12, 2010.

  1. esmeraldo

    esmeraldo Aktivista

    zdravo!

    jutros sam imao normalnu konekciju. u toku rada prikljucio sam kabal ventilatora od kucista. kasnije mi je bilo neko vece zauzece procesora, gledajuci u task menager. proce se zvao po sjecanju nesto "plug-in... itd. iskljucio sam taj proces. kasnije puce mi konekcija, svasta radio i nista. stalno pokazuje "kabal unpluged". nikakve lampice pozadi gdje se spaja kabal nisu blinkale. nekako najzad se konektujem ali sa brzinom od 10 mbps. da li sam mozda slucajno nesto dohvatio i statickim elektr. ostetio nesto u sklopu mrezne . molim vas ko ima iskustva da pomogne. mrezna je integrirana na asusovoj p5b.
     
  2. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Za mreznu karticu se barem ne moras brinuti, ubacis novu i gotovo. Ali mozda je auto detect sjeban, probaj u hardware manageru izbrisati karticu, reboot, i pusti da je sistem opet nadje. Mozda bude bolje.

    Ako ovo ne pomogne, u properties u hardware manageru mozes staviti bandwidth na 100mbita i viditi radi li to.

    Mali savjet, sta god da je, nikad ne prikljucuj stvari na maticnu dok je comp upaljen. Iskljuciti cd rom ili ventilator obicno je ok, ali ukljucivanje nije najpametiniji potez.