Problem: nestaje slike, monitor ili ?

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by artemis, Jan 10, 2011.

  1. artemis

    artemis Komšija

    situacija je sljedeca... zadnjih dana iz cista mira nestane mi slike... samo izbaci na monitoru " 2 digital input, cannot display this video mode, i dole pise njegova optimalna rezolucija...
    a sve stoji i kao prije, nista se nije mjenjalo, jednostavno pocelo blesirat...
    reza na monitoru je 1280x1024 60hz, ta je nastimana... nema pravila kada nestane i ovo gore napise, iz cista mira, nekad vrati nakon nekoliko sec, nekad nece, teze... probao sa drugim driverima, drugi dvi kabl, da ne drzim prikljucen lcd tv, isto opet... odvrtio testove da vidim da ne zeza grafa, sve prolazi bez problema... btw. monitor je dell 1907 fp... ikakve ideje do cega moze biti, jel moguce da se sam monitor zblessirao? stvarno zivcira...
     
  2. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    ja sam imao skoro pa identičan problem sa samsung syncmaster 710n i servis je (zasad) uspio. radi se o tome da mu se vremenom isuše kondenzatori, a i regulatori napona se pokvare, pa to sve treba zamijeniti. meni je jedan serviser to odradio i evo već neko vrijeme radi bez problema. oko 50km je popravak.

    ali za svaki slučaj probaj i s drugom grafom (pretpostavljam da imaš integrisanu na ploči, pa probaj da li se dešava i kad je na nju prikopčan).

    btw, jel ti win7?
     
  3. artemis

    artemis Komšija

    jeste, win 7 x64 je... jednostavno iz cista mira je pocelo zezat... integ. nemam, mrsko mi otvarat kuciste, pa sam samo zamijenio monitore, evo drugi prikopcao ne zeza... a dell i na drugom kompu se nakratko "izgubio", pa se vrati isto da izgubi signal...

    a vidis, moguce to i od godina... ima mu vec nekih 6 god... nervira... aj da se desi jednom dnevno... zna citav dan gubit, a sutradan onda samo jednom ili dva puta, pa naredni dan stalno i tako u krug... nista, odnijet cu na servis, pa da vide mogul sta i isplatil se...
     
  4. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    to ti je onda to. moj lcd je kupljen polovinom juna 2006. i počelo mi se to dešavati kad sam prešao s xp na win7 x64. meni je servis riješio problem, pa ako budeš htio dat ću ti broj čovjeka koji je meni to odradio.
     
  5. artemis

    artemis Komšija

    ostavio monitor na servis pa ce vidjet do cega je... @MadbaLL ako ti nije problem, posalji taj broj na pm, ako slucajno ovdje ne poprave :wink:
     
  6. artemis

    artemis Komšija

    rjeseno... problem je bio u dvi konektoru na monitoru, tu se "gubio" signal... ugl, sada radi opet normalno :)