Problem pri paljenju, cudan zvuk graficke kartice

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Seadboy, Sep 3, 2014.

  1. Seadboy

    Seadboy Aktivista

    Racunar nece da starta, ne izbacuje sliku na monitor. Svi kuleri rade, mada cuje se zvuk sa ventilatora graficke kartice, kao zahukta se pa onda se smanji broj obrtaja, nesto slicno kad automobil nece da upali, vergla. Stavljao sam drugu napojnu i graficku, medutim nije do ove dvije komponente, isti problem. Premjestio sam RAM iz jednog u drugi slot, izvadio CMOS bateriju i uspio je raditi, to je trajalo vrlo kratko, zaledio se i isti problem se nastavio desavati. Prije par mjeseci sam mijenjao disk, tako da sumnjam da je i do toga. Ostaju maticna i procesor, njih nisam testirao.
     
  2. Mujka

    Mujka Komšija

    Probaj izvadit ram iz maticne vidi hocel "pistat", btw cujes li beep prilikom paljenja kompa ? Probaj ubacit novi bios na plocu.

    ftp://europe.asrock.com/manual/M3A770DE.pdf tu imas upustvo za tu plocu iz potpisao ako je o toj ploci rijec
    imas i ovu opciju clear cmos na 22 stranici pdfa

    edit probaj i pci-e slot ocistit
     
  3. Seadboy

    Seadboy Aktivista

    Pokusao navedeno, pastu ispod hladnjaka promijenio, sistem digao ponovo, funkcionise par minuta i ugasi se.
     
  4. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Ako možeš de snimi temperature i postaj ovdje, to se većinom dešava kod pregrijavanja, pregledaj grafičku isto za temperaturu i vidi latencije za RAM memoriju
     
  5. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Šta radiš na kompu kad se ugasi , dal u stanju mirovanja ili nešto radiš na njemu pa se ugasi koje su to prilike
     
  6. Seadboy

    Seadboy Aktivista

  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    CPU 80C?
     
  8. Seadboy

    Seadboy Aktivista

    Da, to je sigurno onda do hladenja, kulera na procesoru, jedva sam uspio i instalirati ovaj programcic prije nego se ugasio, zamijenit cu njega pa cu vidjeti je li to rjesenje problema.
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    nemoj kuler mijenjat vec pastu.
     
  10. Seadboy

    Seadboy Aktivista

    Eh sad je vec bolje, malo cu ga testirati ovih dana i vidjeti kako se ponasa, ugl hvala svima, nadam se da je do ovoga :))
    http://pokit.org/get/?e429542b8363dd60f ... e020ab.jpg
    dmr, ma fizicki je kvar na konektoru bio, pa vjerovatno da nije nalegao dobro bio, sad je ok sto se tice temperatura.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Wtf kako sada 26C ? Sta si radio ?
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    odvrno vent na 3245 obrtaja :D
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Sad' ugledah. Haman nije bio ni upaljen.. hehe