Problem pri spajanju PC i TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Biggs, Jan 26, 2009.

  1. Biggs

    Biggs Novi član

    Imam problem prilikom povezivanja tv-a (panasonic th-42pv8p) i kompa....sve je spojeno kako treba i sve radi...ali na tv-imam konstantno dvije linije siroke otprilike 2cm koje su svjetlije od ostatka slike i koje stalno idu gore, dole....
    Graficka je ati radeon x600/550 256mb i ima s-video i dvi izlaz....spojena je sa tv-om s-video kablom(10m)....nedavno sam skinuo i ove nove catalyist drivere ali je problem ostao isti....pomozite ako iko zna kako da rijesim problem...
     
  2. artemis

    artemis Komšija

    Ako je dvi slobodan,onda povezi preko dvi-hdmi kabla.
     
  3. apdejt

    apdejt Overclocker

    To je cesta pojava kada se TV i cpmp spajaju preko S-Video.
     
  4. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ne ispalati se povezivati sa S-Video kablom.
    Iskljucivo DVI/HDMI.
     
  5. Biggs

    Biggs Novi član

    ok...hvala vam...e sad ako nije problem jos da mi malo pojasnite kako da to odradim...da li ima da se kupi dvi/hdmi kabal od 10m ili moram da kupim neki adapter dvi/hdmi i hdmi/hdmi kabal pa da tako spojim...i da sta je sa zvukum,kako se on prenosi posto predpostavdjam da preko dvi izlaza ne moze da se prenosi zvuk...
    ps. ako neko zna koliko bi me to sve trebalo kostati neka napise....hvala pozzz
     
  6. artemis

    artemis Komšija

    Imas dvi-hdmi adapter,pa nakacis jos hdmi-hdmi kabal.A ima i direktno dvi-hdmi.Sad zavisi gdje mislis uzeti,u sa je najpovoljnije na autopijaca naci hdmi kabal.I ne bacaj pare na pozlacene kablove od 50+KM..