Problem prilikom paljenja racunara

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Qler, May 17, 2011.

  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    U stvari, ne znam ni je li problem. Sta se desava, upalim komp, zavrti ventilatore, i onda sve stane, kao da se ugasi, mozda na sec. i onda se upali normala. Nikakvih drugih problema nema, sve radi, sve sljaka, samo taj "problem" pri samom paljenju se javlja. Je li do mene ili je do kompa?!
     
  2. Mujka

    Mujka Komšija

    odma ti mogu reci da nije do tebe :smt003 :smt006
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    Imas li onda kakvu ideju sta bi moglo praviti problem. Ja ne mogu da skontam sta mu je. Znaci upalim komp, zavrte se svi ventilatori, i samo sve stane, na tu sekundu i onda se sam opet pokrene i sve radi. Ne resetuje bios, ne pregrijava se, naponi u everestu OK, stabilni, nista nije clockano, sve je na stock... Sve radi, samo to, taj start, zeza...
     
  4. Mujka

    Mujka Komšija

    nemam bas ideju sta bi moglo bit al i meni se to znalo par puta desit pa evo radi sve normalno :) rano je jos dok geekovi ustanu garant ima neka fora oko napojne :D :smt006
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Vidim imas ati, probaj staviti PCIe frekvenciju na 105MHz
     
  6. GW

    GW Moderator

    Možda je u pitanju dupli start kao što je nekad bio na P35 čipsetima, ili (malo vjerovatno) neispravni prekidači na kućištu.
     
  7. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ja odnedavno imam takvu situaciju sa E6750 i P5KPL-VM masinom..

    Znaci nekad prilikom ukljucivanja kompa ventovi se samo pomjere i nista,LED na maticnoj i dalje je upaljen ali sistem ne reaguje na ponovno pritiskanje prekidaca za paljenje..

    Tek kada iskljucim napojnu na prekidacu i sacekam 15 sec uz pritiskanje START prekidaca da se sistem isprazni od elektriciteta..

    Onda ponovno ukljucim napojnu i startam komp bez problema..

    To se najcesce desi kada ponovno startam komp nakon prethodne upotrebe ili ako ga nisam uopste koristio nekoliko dana..

    Sumnjam na napojnu (jeftini kinezer) ili na dotrajalost kondenzatora na samoj maticnoj,mada je napojna vjerovatnija varijanta jer sam maticnu probao na CM napojnoj i nije mi pokazivala te simptome (mada se nisam detaljnije pozabavio sa dijagnosticiranjem)..

    Uglavnom kada starta radi kao Doxa i u stress testovima..
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma


    I meni lici na ovo... jer ne pravi nikakve probleme. Jednostavno zaleti se, stane, i onda krene normala.