Problem s Justify komandom u MS Word-u 2007

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Stryker, Nov 2, 2009.

  1. Stryker

    Stryker Komšija

    Napisao sam tekst u Microsoft Word-u 2007 i kada kliknem na onu Justify komandu, tekst mi se izravna i sa lijeve i sa desne strane, ali neke riječi ostaju više odvojene jedne od drugih, odnosno nije razmak isti kod svake riječi .

    Kako to riješiti?

    Hvala.
     
  2. GW

    GW Moderator

    Nikako. To i jest način rada te funkcije. Ubaci praznine između riječi da bi tekst bio poravnat i lijevo i desno.
     
  3. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Mozes jedino stimat pa ubacivat one crti-
    ce na kraju, ovako, pa bi razmaci bili OK.
     
  4. Stryker

    Stryker Komšija

    OK, hvala na odgovorima. Sad će godina 2010, a Microsoft ovo još nije riješio.
     
  5. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Lol nije to do Microsofta :lol: Funkcija radi kako je i zamisljena da radi, samo je tvoj zahtjev cudan.
     
  6. GW

    GW Moderator

    Hajmo nabrzinu u roflmao...
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Strikes again. :D Pa kako si mislio da ti bude isti razmak a da bude poravnanje i sa desne strane? Mozda da doda neke svoje extra rijeci dovoljne duzine da popune prazninu? :D
     
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    :smt005 :smt005 :smt005 :smt005
     
  9. Stryker

    Stryker Komšija

    De ba ne glupirajte ste, šta glumite više. Boli me briga za vaš roflmao, k'o da je to sada ne znam ti šta...

    Ako se milionima ljudi dešava istva stvar kao i kod mene, onda znači da treba poraditi na word-u, reprogramirati ga, učiniti ga "pametnijim", pa da se ovo više ne dešava, da sam zna kako odvojiti riječi a da ne pravi veliki prostor između istih.

    Evo šta mi se npr. dešava. I Amazonov Kindle ima ovaj problem.
     

    Attached Files:

  10. nivla

    nivla Komšija

    ako ti je ovo u 9. redu problem i cesto se javlja, ne zezam se al jesi li probao da koristis tipku enter nakon ovog reda, trebalo bi da rijesi tvoj "problem"
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    Stryker, ohladi malo, da nece bit autogolova :)

    Enter ce tu rijesit problem, jer jedino zadnji red ne radi justify, ali ce to biti kao novi paragraf, sto nije bio cilj sigurno. Zato se rijec "producing" napise rastavljeno ako ne zelis velike razmake. A ovo se i desava kad se pisu ovako uske kolone, pa se mora desit da neka rijec bude prevelika, a bez nje premalo rijeci :)

    EDIT: A kako bi ti to "reprogramirao" justify? :D Pa ova rijec "producing" nikako ne moze stati u red iznad, jedino da sam skonta da smanji font u tom redu pa da uspije nekako, mozes mislit na sto bi to licilo :D
     
  12. Stryker

    Stryker Komšija

    Probao sam ja svašta. Neću da mi tekst ide u novi red. Prored je 1,15 pa se baš vidi kada red odvojim tipkom Enter.
     
  13. Stryker

    Stryker Komšija


    Misliš li da je normalno vidjeti ovakve tekstove (sa onako razmaknutim riječima) npr. u novinama i nekim časopisima?

    Neka ohlade drugi, eno onaj GW je zaspamao moju temu kada je napisao o roflmao, što znači da bi trebao on biti barem opomenut zbog spama, a ne ja.
     
  14. selvin

    selvin Moderator

    Napisao sam ti vec kako se to rjesava u novinama i casopisima, ako je stvarno veliki razmak. Rastavis rijec na dva dijela sa crticom i word ce ostalo uradit sam :) Samo pazi da pravilno rastavis, po pravopisu bosansko/hrvatsko/srpskog jezika :D

    EDIT: Pa jest rofl sta hoces :D Otkako postoji justify niko se nije sjetio da ga mijenja (jer je zapravo to njegova funkcija) a ti se javljas kao "sram ih bilo vec 2010, a nisu ispravili" :D :D :D
     
  15. Stryker

    Stryker Komšija

    Preostaje mi da crticom odvajam rečenice na kraju, ali to ružno izgleda.
     
  16. GW

    GW Moderator

    Sad je "onaj" GW...a kad si tražio pomoć bio sam samo "GW". Zanimljivo.
     
  17. Stryker

    Stryker Komšija

    Pa nisi ona GW. Nije mi jasno zašto ljudima smeta kad neko za njih kaže "on" ili "ona", pa nisi srednji rod (npr. da sam napisao "ono od GW-a spama"). :wink:


    Fakat, trebaš prestat spamati.
     
  18. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Probaj neki software za prelamanje poput InDesigna, Quarka... (ne znam free alternative). Neozbiljno je od Worda traziti da mozes tekst prelomiti, kao da se novine u Wordu rade (lol). Ovo iznad je smijesno, necu ni da komentarisem jer GW je mislio na pokaznu zamjenicu "onaj", a ne na odrednicu roda "on".
     
  19. Stryker

    Stryker Komšija

    Hvala na savjetu. Trenutno nemam vremena ovo završiti u Quark-u tako da ću ovaj rad predati u word-u.
     
  20. syss

    syss Veteran foruma

    stryker briši borg.jpg iz siga.