Problem s tastaturom

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by aeRo, Apr 25, 2018.

  1. aeRo

    aeRo Komšija

    Pozz raja,

    Ovako imam sljedeci problem - od jucer mi je poludila tastatura na laptopu. Npr. ctrl+alt+v mi ne radi, odnosno u chrome-u mi otvara new tab, a u ostalim programima tipa MS Word nema nikakvog inputa. S druge strane, recimo kada pritisnem alt gr u Chrome-u mi utipka mvx.

    Sta da radim, kako da ovo rijesim?

    Probao sam googlati ali nisam nasao nikakvo rijesenje.
     
  2. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Reinstall drivere preko device managera.
     
  3. aeRo

    aeRo Komšija

    Probao, ista stvar...
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Prebaci na bosansku ili englesku, zavisno na kojoj su bili winsi


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ubacit cu se i ja ovdje ako kolega ne zamjeri.
    Imam problem na laptopu sa touch padom, model Probook 4710s.
    Nakon instalacije win 10 sa driverima koje win instalira sve radi osim scroll. Kada instaliram drivere sa HP stranice ne radi nikako. Probao sam vise verzija, mada nema za win 10, nego sam koristio od win 7. Izbrisem drivere i opet proradi sve osim scrol.

    Problem je sto nakon nekog vremena touchpad poludi, kursor pocne sam letiti po ekranu, lijevi i desni klik sami prave klikove. Nisam se nikada susretao sa ovakvim problemom, jel kvar u hardveru ili softveru? Nije mi rjesenje mis jer puno brze radim ovako sa TP.
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    slicno sam imao samo na drugom laptopu
    izgleda da je to problem sa win 10 i driverima
    laptop je acer,kada sam insstalirao win 10 i kada su bili genericki driveri,touchpad je radio normalno,ali nisu radile gestures na njemu...kada sam instalirao originalne acer drivere za win 10,pobudalilo sve...nakon sto sam obrisao acer drivere,opet sve radi ali ne mogz gestures i scrool i tako to...radi samo touchpad,lijevi i desni klik i to je to...nisam vise ni dirao to,jer koristim sada mis
     
  7. heroic

    heroic Komšija

    Imao sam slicnih problema sa ProBook 450, problem je sa Win10, uglavnom je rjesenje da izbrises drivere ili instaliras drivere za Win10 (ako postoje).
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nema drivera za Win10, zadnji su 8 godina stari za Win7. Jbg nek ide ovako dok neuzmem mis.
     
  9. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Jesi probao otvorit laptop i vidjeti je li konekcija ispravna, ili mozda zbog prasine ili neceg ne funcionise kako treba?

    Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Razmisljao sami o tome ali kontam da ako je do hardvera onda nece raditi nikako. Komplikovano je ovaj laptop otvoriti i doci do tog dijela. Vidjet cu za vikend da nadjem vremena za to.
     
  11. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Jest, samo pazi kad budes tastaturu/touchpad odvajao, kratak je onaj kabal sto ga spaja na maticnu.