Problem sa ASUS VW193S

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by aNaToMiC !, Jan 31, 2012.

  1. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Pozz raja,ja taman rijesim problem sa ledenjem,pocne novi problem,tako mi od danas,svremena na vrijeme pocne monitor zezati,pocnu kao valovi neki na njemu,mali valovi reko cijeloga monitora,i nakon cca 3 min prestanu.Znate li do cega je,moze li se kako rijesiti,ili uzimati novi :cry: ,
    Monitor je star od 4 i po pa do 6 godina.

    Link: http://www.asus.com/Display/LCD_Monitors/VW193S/
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    provjeri refresh rate, promjeni uticnicu, provjeri nazad kablove na monitoru.
     
  3. Pionir

    Pionir Overclocker

    To mi zvuci kao problem do razvedene, kucne, elektricne instalacije.

    Kod mene je LCD / TV pravio sitne valove kad se frizider upali, pokrene :D

    Busilicu necu ni spominjati, valova brdo :D

    Ali u svakom slucaju ako ti smeta to i mislis da trebas novi monitor, javi mi za prodaju, mozda ja iskoristim to sto ima u njemu :D
     
  4. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Dogovoreno ;) , ali nikad samo ne pocne,kad surfam ili slicno nikada nema,pocne kad igram igru neku i traje oko 3/4 minute i prestane,mozda tako bude oko 3x na dan :)
     
  5. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ma to je do uzemljenja na gradskom naponu...

    Mozda ti se bojler pali u stanu pa ne obracas paznju, nego ti provjeri kad to krene da talasa :D , sta radi u stanu : frizider, bojler, mikser i sl ...

    Sto kaze Vedo, promjeni uticnicu, jer sigurno je na istom osiguracu kao taj drugi "potrosac" sto se pali...

    A, ako ti to ne uspije ovo dan-dva, meni je monitor crko i dobro bi mi dosla "dusa" iz drugog :D :D

    Joj, pa jos je 19 inca, ma ne moze biti bolje :D :D
     
  6. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ima pofino sam rijesio problem,ali zaboravio javiti,pred bajram sam komplet cijelo kuciste,sastavim,kad ne radi monitor,odem do neke radnjice kod veoma zgodne tete i uzmem direktni VGA>DVI kabal da mi ne treba adapter,spojiim i sve radi,nikad vise ni takvih problema,problem je bio do tog kabla koji spaja monitor i grafu,jer sam znao cesto ga dofatiti nogom i bas se onda kao tresla slika,sto se mene tice moze lock..