Problem sa Asus VW220T - no signal

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by dzan, Aug 10, 2009.

  1. dzan

    dzan Novi član

    Konfiguracija je:
    Gigabyte ma770-ud3
    Phenom II 720
    HD4850 vapor-x
    2x2GB OCZ 800MHz
    Silverstone ST50EF-plus

    Sve radi uredu dok je monitor spojen preko VGA kabla. Kada je spojen preko DVI kabla uredu je dok se ne optereti na 100% (3D mark 06). Tada ili pise no signal ili se pojave vertikalne linije kao kada se pretjera u overclocku i sve zaledi, moram restartovati. Kada igram zahtjevniju igru (Transformers 2) nakon nekog vremena izbaci ili VPU recover ili no signal. Dok folda sve je uredu, temperature ne idu preko 70 stepeni.
     
  2. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    A da probaš sa drugom napojnom?
     
  3. dzan

    dzan Novi član

    Nemam druge koja bi ovo mogla pokrenuti. Mislim da nije do napojne jer radi preko VGA kabla. Trazeci rjesenje nasao sam ovu sliku:
    Mozda je problem to sto je na grafickoj DVI dual link a kabal je DVI single link.
     

    Attached Files:

    • dvi.jpg
      dvi.jpg
      File size:
      30.1 KB
      Views:
      711
  4. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Cim se poroblem dešava u zavisnosti od opterecenja onda je najvjerovatnije da napojna ne može obezbjediti dovoljno jaku struju, ili da je grafička defektna.

    Ne kažem da ne može biti do neceg drugog ali na ovo što sam naveo bih prvo obratio pažnju.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Cek, kad ti zaledi.. zaledi komp ili monitor ? AKo citav komp, ono, ne cujes u "pozadini" da se ista odvija, onda je do graficke/napajanja..

    Mislim da to graficka nije ok.
     
  6. dzan

    dzan Novi član

    Mislim da se nije nista culo o pozadini. Sada sam igrao transformersa ali nije se nista desilo. Ako je do graficke nije mi jasno kako sve radi preko VGA kabla a i folda cijeli dan i nista ne bude.

    EDIT: Sada sam pogrenuo winamp i pustio muziku u pozadini dok sam pokrenuo 3d mark. Nakon par sekundi ekran crn i zelene vertikalne linije po njemu a muzika se i dalje cuje.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Hmm.. onda jest prblem sa video signalom ali i dalje mislim da je do graficke jer jednostavno, javlja ti se pod opterečenjem.
     
  8. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Pa upravo to.
    Ako nije no kartice (a valjda jeste) onda je do napajanja.

    Prvo testiraj ove dvije solucije pa nam javi.
     
  9. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ma defektan DVI izlaz vjerovatno, ili je kabl defektan - pa puca nasumicno, al ti se zadesi svaki put kad igras. Ukoliko nema razlike u slici izmedju DVI i VGA, nema razloga da mijenjas na DVI.