Problem sa COD2 zvukom???

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by John Doe, May 20, 2008.

  1. John Doe

    John Doe Novi član

    Naime kakda uđem u COD2 multiplayer i u opcijama podesim zvuk na "creative labs (EAX) ili (EAX)2 ili (EAX)3", jednostavno mi neće prihvatiti tu funkciju i automatski mi igra vraća zvuk na "miles 2d profesional audio". Instalirao sam najnoviji directX i reinstalirao drivere za zvuk (Realtek HD), i opet je isti problem. Igram COD 2 oko 2 godine, i sve je dosad bilo ok sa ovim zvukom, tako da mi je ovaj problem dosta zbunjujući i iritirajući. Molim za pomoć. POZDRAV.
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Koliko ja znam EAX je podrzan samo na creative zvucnim karticama! A ti imas integriranu zvucnu Realtek HD!?
     
  3. John Doe

    John Doe Novi član

    DA, i ja kolko znam to za EAX, i imam integrisanu Realtek HD. Ali taj hebeni EAX je radio već duže vrijeme tako da znam šta se sad desilo.
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Mozda ti je igra dozvoljavala da ga ukljucis al nisi od tog imo koristi! Zato ti je svejedno.
     
  5. John Doe

    John Doe Novi član

    Pa vjerovatno mi je dozvoljavala čim sam mogao igrati svo ovo vrijeme. Mislim nije to neka sad razlika al jednostavno sam navikao na taj EAX zbog nekog svog, takoreći, tupog zvuka, tako da mi nije baš svejedno.
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Znaci ovo cu reci samo jos jednom! :) Igra ti je dozvoljavala da ukljucis EAX ali od tog "nisi" imao nikakve koristi!!!
     
  7. John Doe

    John Doe Novi član

    Da, igra mi je dozvoljavala da ukljucim EAX, i "imao" sam koristi zato što je meni taj zvuk odgovarao. :wink:
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Nema veze sa EAX-om sto je tebi zvuk odgovarao! ;) Provjeri u dxdiagu je li sound acceleration na full
     
  9. Shenron

    Shenron Komšija

    Moguce da si koristio neki EQ u driverima od zvucne...
     
  10. GW

    GW Moderator

    Nije. EAX je podržan i na drugim karticama tipa c-media, realtek... Samo što je podrška ograničena na starije verzije EAX-a.
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Mah, to je samo emulacija EAX 1.0 i 2.0, softverski. Bezveze.
     
  12. GW

    GW Moderator

    Bezveze je creative i njihovi "proizvodi". :)
     
  13. John Doe

    John Doe Novi član

    Provjereno sve Ok, ali EAX nece u COD2 i dzaba :x :x

    EQ???? Ako moze pojasni pls? :wink:
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    EQ=ekvilajzer, a sta je to pretpostavljam da znas. ;)

    Zasto bi uopce palio EAX? Nista neces dobit s tim. Ako si se navikao igrat s tim, sad se navikni igrat bez toga, jer sigurno nije gore. EAX i slicna sranja samo kvare zvucnu sliku. :D

    Za kraj, koristi edit opciju umjesto da postas dva posta zaredom.
     
  15. John Doe

    John Doe Novi član

    Izgleda da cu morati se naviknuti. Hvala, pozdrav :wink: