Problem sa CRT-om

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by esmeraldo, Jul 19, 2015.

  1. esmeraldo

    esmeraldo Aktivista

    Zdravo! imam jedan problem sa monitorom, predpostavljam da je sa monitorom, oprostite ako sam pogriješio podforum. Naime imam Windows 7 64-bit i hd7770, dugo sam vremena koristio neki LCD TV 24'' neka marka Jay Techincs tako nešto i slučajno sam ga razbio, razbio se a nije ni pao.
    Onda sam prikopčao Samsung SyncMaster 793df 17'' CRT i rezolucija je bila baš ono namještena mala 640x480 piksela i onda sam otisao ono desni klik na desktopu da namjestim na 1024x768 međutim onda sam se pojavila poruka HZ? na monitoru i samo ono kruži isto ono kada nema signala, kada nije prikljucen u komp. Ulazio sam preko Safe Mode i namještao rezoluciju ali onda nije više ni jedna nije mogla. Pa sam se sjetio da deinstaliram GPU driver i sada ovako radi, ali džaba mi to kad ne mogu pokrenuti ni PS ni 3DSMAX niti jednu jedinu igru. Molim vas pomozite mi kako da riješim problem jer mi je stvarno potreban taj driver, ovako samo mogu surfati po internetu. Guglao sam ali nisam još ništa našao.
     
  2. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ocigledno su ti postavke za tu rezolucije 1024x768 bile podesene na vise Hz nego sto monitor moze podnijeti, vjerovatno na 100. Podesi prvo na 60 hz pa probaj onda promijeniti rezoluciju, a trebao i ukljuciti opciju da sakrije modove koje tvoj monitor ne moze podrzati.
     
  3. esmeraldo

    esmeraldo Aktivista

    [​IMG]
    Šta sad vjerovatno moram neki drajver za monitor nac?
     
  4. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Neces to moci iz safe mod- nastimati. Moras normalno zabutati pa podesiti. Ne moras traziti drivere za monitor, samo za graficku.
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Obrisi drivere za grafu iz safe moda sa display driver uninstaler. Onda udjes u winse prvo instaliraš driver za monitor pa onda za grafu.
     
  6. esmeraldo

    esmeraldo Aktivista

    Ja koliko se sjecam da taj drajver za monitor nisam nikada imao sve je radilo, a cini se da ga uopste nema za win7. Drajver sam juce neki instaliro, prvo skino sa amd-ove stranice neki program sto analizira koji je potreban i instalirao ga. Kad hocu da otvorim catalyst kaze da ne moze, da ima neka greška.