Problem sa Digitus Ruterom!

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Royale, Apr 22, 2009.

  1. Royale

    Royale Novi član

    Znači maloprije sam kupio router. Hocu da povezem ap sa routerom i da onda iz routera prebacim konekciju u računar i da imam konekciju na laptopu bežićnim putem. Uđem u uređaj preko 192.168.1.1 i ispunim wizard , odaberem PPPoE i sve bude OK ali se na kraju nista ne desi, samo pise connecting na pocetnoj.. Jel neko ima tutorial za ovaj router oko postavki ? Jel ima neko sličan da mi pomogne u cemu grijesili ili sta mi fali ??!!

    [​IMG]

    Znači router je identičan ovome na slici. Wireless lan droadband router DIGITUS 54 mbps... Unaprijed puno zahvalan.
     
  2. Royale

    Royale Novi član

    [​IMG]

    [​IMG]

    Evo i slike da vidite kako to izgleda.. Znači sve sam automatic ip adrese stavio nisam, ništa nisam ukucavao, i dns nisam ukucavao.. Ni u network connections. Sve automatic...
     
  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    na koji nacin se povezujes na providera? je li u pitanju adsl ili wireless? ako sam dobro shvatio iz tvog zbrkanog posta, u pitanju je wireless, jer spominjes AP. u kojem modu je AP i koji je model AP-a? i da li provider vrzi autentifikaciju po MAC adresama?
     
  4. Royale

    Royale Novi član

    Model ap-a je TRENDnet .. pristupa mu se preko 192.168.1.100

    sto se tice mac adresa fixirane su nam mac adrese kod provajdera , z naci ja sa svojim akauntom mogu uci samo preko svoje mac adrese ...
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ee pa onda ti mac adresu ap-a trebas ukucati i na samom routeru (ako to omogucava). naravno da ti neda pristup, kad pokusavas sa drugom mac adresom. ili reci provideru da ti izmjeni mac adresu pa mu posalji mac od wan porta na routeru
     
  6. Royale

    Royale Novi član

    ok...