Problem sa dijeljenjem interneta

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by nenadjebivi, Jan 11, 2012.

  1. nenadjebivi

    nenadjebivi Aktivista

    Pozdravljam,imam cudan problem,korsitim kablovski internet velnet(mostar) i imam switch preko kojeg su mi 2 racunara konektovana na net sa automatskim postavkama,medjutim problem je sledeci kada u switch ukljucim 2 kompjutera internet normalno radi na oba ali kada se treci ukljuci ne radi na trecem,i ako restartujem modem i switch tj izvadim iz struje i ponovo ukljucim opet se internet pojavi na 2 racunara tj na ona 2 koja "prije" se konektuju,da naglasim da je automatska konekcija dakle kabal iz switcha ubacim u PC i to je to radi net,ne moram se rucno konektovat.I recimo jos da spomenem ako sam u ovom trenutku imo 2 racunara na internetu i izvadim jedan a drugi ukljucim necu dobit internet vec moram ponovo restartovat (modem i switch).

    Ono sto me zanima je sledece sto samo 2 racunara prima na net,i ovo nije prvi put da mi se desava i prije sam imo problema istih kada samo 2 dozvoljava,hvala unaprijed na odgovorima :D