Problem sa floppy-jem - ne mogu upaliti komp

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Morrowind, Feb 16, 2008.

  1. Morrowind

    Morrowind Novi član

    Prije nekog vremena imao sam problema sa floppy-jem, komp mi je pokazivao neku grešku vezanu za floppy, a to sam riješio tako što sam iskopčao floppy iz ploče. Nakon toga komp je radio, ali sam svaki put kad upalim pritisnuti F1 jer je izbacivao ''hardware error - floppy disk''. Sad mi se počelo dešavati da ne mogu uopšte upaliti jer odmah nakon paljenja (uopšte ne odbroji memoriju) začuje se pisak i izbaci poruku da je problem sa bootanjem sa floppy-ja i traži sistemsku disketu. Jednom sam uspio ući u bios i promijeniti da prvo boota sa hdd-a i isključiti floppy, ali mi se isto dešava. Ima li neko da zna šta bi mogao biti razlogu ovome i da mi može pomoći?! Hvala!
     
  2. GW

    GW Moderator

    Resetuj cmos. A ako ti floppy ne treba isključi ga iz ploče, sa napojne i ugasi u biosu.
     
  3. Morrowind

    Morrowind Novi član

    Sve sam to probao. Isključio sve kablove iz ploče i iz floppy-ja, opet mi se dešavalo nakon paljenja kad 'odbroji memoriju' da mi izbaci poruku sa greškom vezano za floppy. To sam riješavao tako što pritisnem F1. Evo uspio sam staviti da prvo boot-a sa DVD-a i formatirati disk, opet mi se isto dešava. Možda da mi neko objasni kako isključiti floppy u BIOS-u, može biti da to nisam dobro uradio?!
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    U prvom meniju, Standard CMOS Features ili slicno, pod drive a i drive b stavi none ili disabled.