Problem sa FPS-om

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by rista94pfc, Sep 19, 2011.

  1. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    I3 2100 ce zguzit bilo koji phenom sto se igranja tice

    Sent from my Desire HD using Tapatalk
     
  2. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ma nece ba, zar neznas da je AMD najbolji? :lol: :lol:
     
  3. rista94pfc

    rista94pfc Novi član

    tako je zeleni neznaju oni sta znaci 2 jezgra Intela kakav crni amd cene govore sve a ti sena ako ti radi traljavo ko zna kakva je to skalamerija od kompa tu jedno drugo ne prati
     
  4. Sena

    Sena Veteran foruma

    Kakva skalamerija, kakvo pracenje jedan drugog. Pojma ti o hardwaru nemas. Ja sam za 1 godinu promjenio hardwera onoliko sto si ti za citav zivot, tako nemoj meni solit pamet.
     
  5. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    AHAHAHAHAH lik ima bar koliko sam ja pratio najbolji PC na cijelom forumu i to se zove skalamerija :smt005 :smt005 :smt005
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Mozda ti Sena nije original Intel procesor. :mrgreen:
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ma ja, samo stavili onaj intel heat spreader i kutiju, a unutra nesh sklepano. Vidim ja on nece na 4.0 Ghz. :smt003
     
  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    I jos nesh GTA 4 sam probao na cetiri ili pet svjezih OS instalaza, dvije razlicite maticne ploce, tri razlicite frekvencije procesora ( 2.67 Ghz, 3.67 Ghz, 4.09 Ghz ), dva razlicita rama i cetiri graficka setupa ( Radeon HD 5970, GTX 480, GTX 570, GTX 570 SLI ) i na svakom je traljavo radilo.
     
  9. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ma to je do igre nije da su oni nju napucali previse pa da je zahtjevna igra nego jednostavno su nesto drugo zaje**li dok su je pravili mislim imas GTX570 SLI i traljavo :? :? :shock:
     
  10. kvaju

    kvaju Komšija

    Probaj isključiti vsync na grafici, fps će skočiti sigurno.

    Ne razumijem se vele u sve to, ali nekako sam ubjeđen da fps ima veze i sa konekcijom kada se igra online.
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    FPS ces imati isti, samo je ping problem jer ce ti ping stvarat prividno stopanje.
     
  12. kvaju

    kvaju Komšija

    ima ona opcija net_graph tako nešto, što ti pokazuje baš u CS ping i FPS, i za FPS i ping sam ubjeđen da online može utjecati konekcija.

    jer evo baš u zadnje vrjeme imam priliku pokrenut cs kući i na dr mjestu, na dr mjestu je konekcija 40mb down, 40 up, grafička integrirana neka bezeze, al kao da u lanu igraš, melje sve :)
     
  13. syss

    syss Veteran foruma

    ako grafa može davati više od refresh rate-a monitora, onda će imati veći... makar vsync popravlja gluposti poput texture tearinga i sl. anomalija na slici.
     
  14. rista94pfc

    rista94pfc Novi član

    zamolio bih senu da napise svoju celu konfiguraciju???
     
  15. Sena

    Sena Veteran foruma

    Pise ti u mom signature ali evo da ti dusa bude mirna.
    Asus Rampage III Extreme, Intel Core i7 920 @ 3.89 Ghz, Corsair Dominator GT 2000 @ 1484 Mhz 8-8-8-20 6GB, GeForce GTX 570 SLI, Patriot Torqx M28 64 GB + WD Caviar Black 1TB, SilverStone Strider 1000W Gold, CoolerMaster HAF X, Samsung SyncMaster P2370.
     
  16. rista94pfc

    rista94pfc Novi član

    i na toj konfi gta4 ide traljavo????
     
  17. Sena

    Sena Veteran foruma

    Pa da zato sto je traljavo portovan sa konzole.