Problem sa frekvencijom

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by r4z0r, Aug 14, 2011.

  1. r4z0r

    r4z0r Aktivista

    Pokrenem igru - u ovom slucaju CoD4 , WoW , Bulletstorm i nakon deset ;maksimalno 20 minuta ugasi se monitor .. kao da je racunar na stand by ili tako nesto . Iskljuci se monitor , nakon toga slijedi GROZNI zvuk (bzzzzz :lol:) ali racunar idalje radi te se sve odvija normalno , ali graficka karta "ne salje sliku" . To mi se desava vec 3-4 dana u skoro svakoj igri , nakon resetiranja racunara i ponovnog pokretanja iste igre .. desi se ista stvar .

    *Cesto pri ovom "gasenju" monitor izbaci nesto tipa - out of frequency 74/78 .. kao da je prevelika za ovaj CRT .

    Monitor - Philips 17" - CRT - maksimalna frekvencija je 60 hz
    Graficka karta - ATi Radeon 4250 HD integrisana (na ploci Gigabyte 785GTM-usb3) - maximalna rezolucija 1920x1080 , kod mene stoji 1280x1024 refresh rate-a 60 hz .

    Moze pomoc ? :smt003 - Samo nemojte o tome kako trebam kupovat novu graficku kartu , svjestan sam toga .. ali nisam pri parama :).
     
  2. Majesco

    Majesco Aktivista

    Dok sam imao CRT, vazda je bio na 75Hz u suprotnom ubi oci. Zato probaj i ti stavi na 75Hz, a ako ne pomogne probaj najnovije ili starije drivere od trenutnih.
     
  3. efo

    efo Komšija

    moj radi na 1360x1024 na 100Hz :D

    moguce je i da ti je monitor pri kraju, sudeci po toj gresci koju javlja, mada ne mora znacit..

    edit: nisi rekao odakle dolazi taj bzzz zvuk, ako je iz monitora onda je do monitora..
     
  4. GW

    GW Moderator

    Moglo bi to biti do pregrijavanja. Dosta amd ploča ima smiješno male hladnjake na northbridge-u i zbog toga se pregrijavaju. Pokreni furmark i vidi hoće li se desiti ista stvar.
     
  5. r4z0r

    r4z0r Aktivista

    1280x1024 u catalyst centru pozdrzava sve do 60 hz ! Ne ide dalje .. kada stavim manju rezoluciju uzas je !

    BZZZZ dolazi iz zvucnika , kada se ovo desi ovaj .. "blackout" i zvuk odseta , ali racunar idalje radi ..

    Temperatura ploce je <40 stepeni . Probat' cu furmark , hvala na savjetu .
     
  6. r4z0r

    r4z0r Aktivista

    Furmark (1.9.1), average 6 fps-a .. vrtilo se 20 minuta , sve uredu .. nikakve promjene se nisu desile .

    EDIT: Furmark - na Benchmark preset 1080, 2 sekunde nakon pokretanja gasi se monitor i izbacuje poruku tipa - Out of frequency 27k/24hz
     
  7. efo

    efo Komšija

    taj monitor ti sigurno ne podrzava full hd rezu.. ja bih mjenjao taj monitor bez obzira jel on krivac, govorimo o <=16 incha efektivne dijagonale :)