Problem sa GeForce 186.18 WHQL + S-Video

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by D3n1s, Jul 6, 2009.

  1. D3n1s

    D3n1s Novi član

    Instalirao sam ovaj novi driver grafička je 8500 GT 512 MB Silent e sad mi se dešava slijedeće LCD TV mi je spojen preko S-Videa i kada prebacim sliku npr. Dualview mode dešava mi se da je slika na TV-u razvučena i u širini i u visini tako da svaki put moram ući u NVIDIA Control Panel pa Adjust screen size and position pa kliknuti na Size -+ samo što i plus i minus vrate sliku kako sam zadnji put snimio. To mi se dešavalo sa svim verzijama poslije 181.22 tako da sam čekao ovu novu al eto i na njoj isti problem tako da sam se vratio na 181.22 pa me zanima ako je neko imao sličnih problema ima li kakvo riješenje, jer sve postavke od 181.22 su snimljene u Profilu tako da ih mogu uvjek učitati ako šta zeznem i pokušao sam učitati taj profil sa ovim 186.18 al ništa nije kako treba svjetlina smanjena, slika razvučena itd. tako da sam napravio novi profil a stari izbriso jer sam mislio da je do toga al eto nije ni to, jer sve ove nove verzije ne zapamte postavke koje sam odabrao već svaki put vrate na Default.
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako vec imas LCD TV onda uzmi VGA kabl pa fino spoji s grafickom. Niti ces se zezati sa tim glupostima, a kvaliteta slike ce visestruko biti bolja. Samo izaberes "clone" u driverima i to je sve.
     
  3. D3n1s

    D3n1s Novi član

    znam za to samo trenutno mi je TV malo dalje od PC-a pa sam ovaj kabal napravio od 2 po 3 metra a imam i VGA samo sto mi je 1,5 metar pa je problem, mada cu najvjerovatnije napravit razmještaj pa cu uzet DVI to HDMI Adapter to mi je i najbolja opcija zasad.